Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
کارگزاران و نهادهای مالی
https://goo.gl/S8DyyU
1397/02/11 - 12:25 تاريخ انتشار: 3738 تعداد بازديد: 48880 كد خبر:
دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری:
ریسک خروج آمریکا از برجام موقتی است
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری تاکید کرد: به نظر من با توجه به مذاکرات انگلیس و فرانسه با آمریکا، احتمالا آمریکا از برجام خارج نمی شود و وضعیت تعلیق ادامه دار خواهد بود ، برهمین اساس بازار سرمایه نیز پس از اصلاحی کوتاه مدت مجددا در مسیر اصلی خود قرار میگیرد.
 


اگر فرضیه خروج آمریکا از برجام هم اتفاق بیفتد، از آنجایی که بازار سرمایه پیش تر نسبت به این موضوع عکس العمل نشان داده است، فقط اثر روانی منفی کوتاه مدتی را در بازار سرمایه شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری گفت: صنایع بزرگ بازار سرمایه همیشه درگیر ریسک های اصلی اقتصاد کشور می شوند. همچنین این صنایع زمانی هم که اقتصاد کشور در شرایط رشد است به عنوان پیشران های اقتصادی حرکت می کنند.
سعید اسلامی بیدگلی با تاکید بر اینکه صنایع بزرگ همیشه نوسان های کمتری در بازار سرمایه دارند،افزود: صنایع بزرگ در بازارهای مالی همیشه نوسان های کمتری دارند. به همین دلیل در دنیا صندوق های بخشی سعی می کنند تا سهام صنایع بزرگ را در اختیار بگیرند.
وی درباره عملکرد صنایع بزرگ بازار سرمایه تاکید کرد: سال گذشته در ایران به دلیل نوسانات تصمیم گیری دولت و اتفاق هایی که در حواشی اقتصاد ایران به ویژه حوزه ارز رخ داد برخی از این صنایع دچار نوسان های جدی بودند.

وی معتقد است: سیاست گذاری ها باید به گونه ای باشد که صنایع بزرگ ریسک های کمتری را به سرمایه گذاران تحمیل کنند اما در مقابل از نگاه سرمایه گذران برای ورود به صنایع بزرگ آنچه پر اهمیت است رعایت قواعد بنیادی است تا خرید و فروش های هیجانی نداشته باشند چون این صنایع کمتر دستخوش نوسان های مقطعی هستند .
این کارشناس بازار سرمایه درباره روند معاملات فعلی بازار سرمایه تاکید کرد: موضوع مهم امروز بازار سرمایه ایران خروج یا عدم خروج آمریکا از برجام است.
وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند آمریکا از برجام خارج نمی شود و در حالت تعلیق باقی می ماند، اظهار داشت:
اگر فرضیه خروج آمریکا از برجام هم اتفاق بیفتد، از آنجایی که بازار سرمایه پیش تر نسبت به این موضوع عکس العمل نشان داده است، فقط اثر روانی منفی کوتاه مدتی را در بازار سرمایه شاهد هستیم.


وی با تاکید بر اینکه به طور قطع دولت برای اثرات اقتصادی بلند مدت خروج آمریکا از برجام رهکارهایی خواهد داشت، افزود: در صورت عدم پیش بینی راهکارهای جایگزین اقتصادی در بلندمدت شاهد تنگناهای اقتصادی خواهیم بود.

اسلامی بیدگلی اظهار امیدواری کرد: سیاست گذاران برای اثرات بلندمدت راهکارهایی اتخاذ خواهند کرد تا اقتصاد کشور از این اتفاق آسیبی نبیند.
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری در خاتمه تاکید کرد: به نظر من با توجه به مذاکرات انگلیس و فرانسه با آمریکا، احتمالا آمریکا از برجام خارج نمی شود و وضعیت تعلیق ادامه دار خواهد بود ، برهمین اساس بازار سرمایه نیز پس از اصلاحی کوتاه مدت مجددا در مسیر اصلی خود قرار میگیرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد