Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
کارگزاران و نهادهای مالی
https://goo.gl/NK2FSk
1397/03/21 - 11:28 تاريخ انتشار: 1602 تعداد بازديد: 49654 كد خبر:
فرصت مغتنم بورس در کوتاه‌مدت برای فعالان
در معاملات امروز گروه های رایانه، فلزات اساسی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

 

سعید اسلامی‌بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران  با تاکید بر سرازیر شدن حجم انبوه نقدینگی به بازارهای مالی کشور، گفت: این موضوع بسیاری از صنایع را در بلند‌مدت وارد مرحله جدیدی از فعالیت می کند ولی در کوتاه‌مدت، بورس فرصت سرمایه‌گذاری بسیار خوبی برای فعالان به شمار می رود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، سعید اسلامی‌بیدگلی، در خصوص وضعیت بازار با توجه به سخنان رهبری مبنی بر بازگشت فعالیت های هسته ای به قبل از برجام گفت: اقتصاد ایران، بازاری است که بخش مهمی از منابع مالی آن در اختیار نهادهای دولتی و شبه‌دولتی است و سعی این نهادها معمولاً بر این است که در شرایطی که اخبار سیاسی بین‌المللی ممکن است تأثیر منفی بر وضعیت بازار داشته باشد، از بازار حمایت کنند.

وی در ادامه افزود: این موضوع همچنین مورد تأکید ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار نیز هست، ایشان نیز بر این باورند که نباید اجازه داد بازارهای اقتصادی و مالی کشور متلاطم باشد؛ چراکه تاثیر منفی بر مذاکره کنندگان بین المللی ما خواهد داشت.

اسلامی بیدگلی ادامه داد: با این وجود باید منتظر ماند، و دید معاملات و تعاملات ما با کشورهای اروپایی چگونه پیش خواهد رفت تا اثرات آن را به طور مستقیم مشاهده کرد، ولی در شرایط فعلی بازار، بخشی از اثرات تحریم ها اساسا پیش خور شده و بنابراین ممکن است شاهد نوسانات کوتاه مدت در بازار نباشیم.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران در مورد سمت و سوی بازار باتوجه به حجم نقدینگی کشورکه چیزی حدود هزار و پانصد هزار میلیارد تومان است، نیز افزود: پیش بینی من در ابتدای سال شتاب تورم بود گرچه بسیاری از مسوولان اقتصادی کشور چنین اعتقادی نداشتند ، اما این موضوع اثرات خود را در بخشی از کالاها مثل مسکن گذاشت و بخش مسکن رشد نسبتا جدی داشته است .

وی همچنین در خصوص روند بازار سرمایه نیز گفت: در خصوص بازار سرمایه، این چشم انداز وجود دارد که رشد عددی شاخص با این حجم نقدینگی و سرازیر شدن به بازارهای مالی کشور صورت بگیرد.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد