Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/WuNqph
1397/07/20 - 12:48 تاريخ انتشار: 23149 تعداد بازديد: 52280 كد خبر:
با وجود جنگ تعرفه ای صورت گرفت؛
مازاد تراز تجاری چین با آمریکا
مازاد تراز تجاری چین با آمریکا در ماه سپتامبر نشان از رشد قابل ملاحظه و 16.6 درصدی صادرات به آمریکا بوده است که با وجود جنگ تجاری این دو کشور رقم قابل ملاحظه ای است.

بازارهای آسیایی آخرین روز کاری هفته را در حالی پشت سر گذاشتند که پس از یک هفته معاملات کمرنگ توانستند با کمی افزایش، معاملات را آغاز کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، پس از این که بازار شانگهای با افزایش نسبی همراه شد و توانست کمی روند بهبود را نسبت به هفته گذشته به ثبت برساند، بازارهای دیگر نیز به پیروی از بازار چین، حرکتی صعودی را تجربه کردند.

افت شدید شاخص ها در چین در ماه های گذشته، ارزش شاخص این کشور را به 4 سال پیش بازگرداند و جنگ تجاری میان این کشور و آمریکا اقتصاد چین را به روزهای اسفناکی کشاند.

این در حالی است که، پس از ماهها روند نزولی در بازار چین، در معاملات امروز این بازار توانست با کمی افزایش شاخص همراه شود.

اما در بازار امروز، افزایش شاخص ها موجب اعتماد نسبی سهامداران به بازار شد در حالی که پیش از این بازار این کشور با افت های پی در پی موجب خروج سهامداران و سرمایه ها شده بود.

دراین بین بازارهای اروپایی نیز به دنبال آسیایی ها روند صعودی را در پیش گرفتند.

فوتسی لندن رشد 0.4 درصدی داشت و داکس آلمان نیز 0.3 درصد مثبت شد در حالی که کک فرانسه با رشد یک درصدی معاملات را ادامه داد .

رشد 0.8 درصدی شاخص شانگهای چین پس از آن که در جلسه پیشین معاملاتی افت 1.8 درصدی را به ثبت رسانده بود، توانست کمی تب بازار را کاهش دهد.

در بازارهای آمریکا نیز افزایش شاخص ها پس از اظهارات وزیر دارایی امریکا آغاز شد. پمپئو پس از سقوط شاخص های بازار این کشور در روز چهارشنبه اعلام داشت که افت شاخص ها موقتی است.

در این بین، تازه ترین آمار صادرات و واردات چین در ماه سپتامبر نشان از این بود که واردات آمریکا به چین با اختلال رو به رو بوده است.

مازاد تراز تجاری چین با آمریکا در ماه سپتامبر نشان از رشد قابل ملاحظه و 16.6  درصدی صادرات به آمریکا بوده است که با وجود جنگ تجاری این دو کشور رقم قابل ملاحظه ای است.

در حالی که صادرات آمریکا به چین تنها افزایش 1.6 درصدی داشته است و این امر می تواند آمریکا را نسبت به وضع تعرفه های جدید دیگر ترغیب کند.

در این بین شاخص بهای مصرف کننده در آمریکا طی ماه سپتامبر رشد 0.1 درصدی نسبت به ماه قبل داشته است و نتوانسته پیش بینی کارشناسان را برآورده کند که این موضع موجب کاهش شاخص دلار شده است.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد