Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرهنگ سرمایه گذاری
https://goo.gl/hFgVdF
1397/07/23 - 14:38 تاريخ انتشار: 708 تعداد بازديد: 52371 كد خبر:
معرفی رویدادهای فرهنگی کیش اینوکس 2018
با توجه به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، و آشنایی با مفاهیم و الگوریتم های معاملاتی در بازار سرمایه، این رویدادها توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس برگزار می شود.

"مسابقه فین ‌تک دانش آموزی"، یک رویداد فرهنگ ­سازی با رویکرد تکنولوژی ‌های مالی است که همزمان با پنجمین نمایشگاه بین­ المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، با توجه به ضرورت و اهمیت فرهنگ­‌‌ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع‌ رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده­ هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش ­­آموزان دوره متوسطه برگزار می ‌شود.

دانش­ آموزان ضمن یادگیری اصول اولیه کارآفرینی و کسب و کار و آشنایی با بازارهای مالی، ظرفیت‌ ها و کارکردهای آن، در حوزه‌­ های مختلف فین ‌تک با یکدیگر به رقابت می ‌پردازند.

این رویداد به مدت دو روز برگزار می‌ شود که در آن دانش آموزان (مقطع متوسطه) در گروه‌ های پنج نفره به آموزش و فعالیت می‌ پردازند.

 

جزییات رویداد: روز نخست رویداد، آموزش کاربردی‌ و کوتاهی جهت آشنایی با مفاهیم کارآفرینی و کسب و کار و بازارهای مالی برگزار می ‌شود. در ادامه، تسهیل گر رویداد، توضیحاتی را درخصوص نحوه برگزاری به دانش  آموزان ارائه می کند و پس از سخنرانی‌، دانش آموزان صاحب ایده، به مدت یک دقیقه به طرح ایده خود در حوزه  های مالی می‌ پردازند، در نهایت 10 تیم تشکیل می ­شود. دانش­آموزان با اعضای تیم خود شروع به فعالیت کرده با بوم کسب و کار آشنا می شوند، و نحوه کامل کردن بوم را آموزش می بینند.

 

سپس، دانش آموزان در کارگاه «اعتبارسنجی » شرکت می­ کنند و در ادامه با کمک منتورهای خود به طراحی و توسعه ایده خود و تکمیل بوم کسب وکار ایده خود می ‌پردازند.

 

روز دوم، با ادامه فعالیت تیم‌ ها آغاز می ‌شود و کارگاه «ارائه موثر» توسط تسهیلگر، برگزار می‌ شود. در این روز، دانش ­آموزان با کمک منتورهای خود، بوم مدل کسب و کار خود را تکمیل کرده و آماده‌ ارائه ایده خود می‌ شوند. در پایان رویداد نیز دانش آموزان همه تیم ­ها، به ارائه ایده ‌های خود در مقابل داوران و حضار می­ پردازند و با آرای هیأت داوران، تیم­ های برتر انتخاب می‌ شوند.

اما یکی دیگر از کارگاه های آموزشی که در خلال نمایشگاه کیش اینوکس برگزار می شود، کارگاه آموزشی معرفی معاملات الگوریتمی و الزامات آن است.

این کارگاه در روز سه‌شنبه اول آبان ۹۷ در ساعت 18 و 21 در پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در کیش برگزار می شود. در این کارگاه مطهره مروج «مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار» و امید موسوی "مدیرعامل شرکت الگوریتمی تحلیلگر امید" سخنرانی خواهند داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد