Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/X6ac9L
1397/07/23 - 14:44 تاريخ انتشار: 721 تعداد بازديد: 52377 كد خبر:
با عرضه 10 درصد از سهام آوه سینا در فرابورس؛
ششمین شرکت دارویی در ششمین عرضه اولیه امسال روی تابلو رفت
رکورد مشارکت در عرضه‌های اولیه شکسته شد
امروز دوشنبه بیست‌وسوم مهرماه 97 شاهد ششمین عرضه اولیه سال جاری در فرابورس بودیم که در جریان آن 35 میلیون سهم از کل سهام شرکت داروسازی آوه سینا برای نخستین بار در بازار دوم عرضه شد که با مشارکت 205 هزار نفری خریداران در این عرضه رکورد تعداد شرکت‌کنندگان در عرضه‌های اولیه شکسته شد.

از آغاز فعالیت فرابورس تا کنون سهام پنج شرکت فعال در حوزه دارویی شامل شرکت‌های سبحان دارو، داروسازی تولید دارو، مواد دارویی البرز بالک، داروسازی کاسپین تامین و داروسازی سبحان انکولوژی در بازارهای اول و دوم فرابورس عرضه شده بود و با عرضه 10 درصد از سهام شرکت داروسازی آوه سینا در نماد «داوه» روز جاری معاملات سهام ششمین شرکت دارویی پذیرش‌شده در فرابورس ایران کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز دوشنبه بیست‌وسوم مهرماه 97 شاهد ششمین عرضه اولیه سال جاری در فرابورس بودیم که در جریان آن 35 میلیون سهم از کل سهام شرکت داروسازی آوه سینا برای نخستین بار در بازار دوم عرضه شد که با مشارکت 205 هزار نفری خریداران در این عرضه رکورد تعداد شرکت‌کنندگان در عرضه‌های اولیه شکسته شد.

دامنه ثبت سفارش در این عرضه اولیه که به روش بوک‌بیلدینگ انجام شد از مبلغ 3000 تا 3300 ریال در نظر گرفته شد که هر سهم «داوه» در سقف این بازه یعنی 3300 ریال قیمت خورد.

پیش از عرضه، حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی تعداد 700 سهم تعیین شده بود که با استقبال چشم‌گیر از این عرضه به بیش از 201 هزار نفر از مشارکت‌کنندگان حداکثر 174 سهم تخصیص داده شد.

از ارکان ششمین عرضه اولیه فرابورس می‌توان به مدیر عرضه یعنی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن و متعهد خرید که شرکت تامین سرمایه امین بود اشاره کرد.

چندی پیش چهل‌ویکمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در خصوص تشریح ظرفیت‌های شرکت داروسازی آوه سینا و ارائه اطلاعاتی درباره صورت‌های مالی، برنامه‌های توسعه‌ای، میزان تولید و فروش محصولات این شرکت و... برگزار شد که طی این نشست مدیرعامل آوه سینا با اشاره به اینکه آمار فروش این شرکت از سال 93 تا 97 روند صعودی و مطلوبی داشته است، گفت: در سال 93 حدود 360 میلیارد ریال فروش داشتیم که در سال 97 این رقم به 570 میلیارد ریال رسیده و به همان نسبت سود مطلوبی نیز حاصل شده است.

همچنین معاون مالی و اقتصادی شرکت آوه سینا سرمایه این شرکت را 350 میلیارد ریال و جمع دارایی‌های آن را 907 میلیارد ریال اعلام کرد.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد