Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرهنگ سرمایه گذاری
https://goo.gl/rfeicB
1397/08/01 - 14:29 تاريخ انتشار: 699 تعداد بازديد: 52524 كد خبر:
برگزاری رویداد "فین تک دانش آموزی" در کیش
نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.

رویداد فین  تک دانش آموزی کیش، یک رویداد فرهنگ  سازی با رویکرد تکنولوژی  های مالی است.

به گزاش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه، این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.

دانش آموزان ضمن یادگیری اصول اولیه کارآفرینی و کسب وکار و آشنایی با بازارهای مالی، ظرفیت ها و کارکردهای آن، در حوزه های مختلف فین تک با یکدیگر به رقابت می پردازند.

این رویداد امروز و فردا، به مدت دو روز در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش برگزار می شود که در آن دانش آموزان (مقطع اول و دوم متوسطه) در گروه های پنج نفره به آموزش و فعالیت می پردازند.

مراحل برگزاری رویداد به شرح ذیل است: در روز نخست، به آموزش کاربردی  و کوتاهی جهت آشنایی با مفاهیم کارآفرینی، کسب و کار و بازارهای مالی پرداخته می شود. در ادامه، تسهیلگر رویداد، به طرح چالش های حوزه فین تک می پردازد.

پس از برگزاری کارگاه خلاقیت و ایده یابی، دانش آموزان صاحب ایده، به مدت 5 دقیقه به طرح ایده خود می پردازند، درنهایت 13 تیم تشکیل می شود. سپس، دانش آموزان در کارگاه «طراحی مدل کسب و کار و اعتبارسنجی ایده» شرکت می کنند و در ادامه با کمک منتورهای خود به طراحی و توسعۀ ایده خود و تکمیل بوم کسب و کار ایده خود می پردازند.

دانش آموزان با اعضای تیم خود شروع به فعالیت می کنند و در گام بعدی دانش آموزانی با بوم کسب و کار آشنا می شوند و نحوۀ تکمیل مراحل آن را آموزش می بینند.

روز دوم، با ادامه فعالیت تیم ها آغاز می شود و کارگاه «آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها» توسط تسهیلگر، برگزار می شود. در این روز، دانش آموزان با کمک منتورهای خود، بوم مدل کسب وکار خود را طراحی و تکمیل کرده و آماده دموی اولیه ایده خود می شوند.

در پایان روز دوم رویداد نیز دانش آموزان همه تیم ها، به ارائه ایده های خود در مقابل داوران و حضار می پردازند و با آرای هیأت داوران، تیم های برتر انتخاب می شوند که به سه تیم برتر جوایزی به رسم یابود اهدا می شود. همچنین گواهی حضور در رویداد به همه دانش آموزان حاضر در رویداد تقدیم می شود.

کارگاه هایی که در طول رویداد برگزارمی شود، عبارت اند از: "کارگاه آشنایی با بازارهای مالی، کارگاه خلاقیت و ایده ­یابی، کارگاه طراحی مدل کسب وکار و اعتبارسنجی ایده، کارگاه آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها و کارگاه طراحی بوم کسب وکار".

 

 

 

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد