Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس انرژی
https://goo.gl/fYCpmb
1397/08/02 - 11:03 تاريخ انتشار: 894 تعداد بازديد: 52537 كد خبر:
یک کارشناس انرژی:
بخش خصوصی از ورود نفت به بورس استقبال می کند
حجم ۳۵ هزار بشکه‌ای برای فروش نفت در شرایط کنونی ایده‌آل است و باید دید بخش خصوصی چه استقبالی از آن خواهد کرد. البته اگر شرایط مهیا باشد می‌توان حجم این محموله‌ها را افزایش داد.


یک کارشناس حوزه انرژی با تاکید بر اینکه شروط وزارت نفت برای بخش خصوصی، به مراتب بهتر از دور اول عرضه نفت در بورس در سال ۹۰ است، گفت: تنها نکته پیچیده بحث تسویه ارزی است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از فارس، حمیدرضا اکبری، کارشناس حوزه انرژی ، با اشاره به عرضه نفت در بورس از ششم آبان‌ماه گفت: شروطی که وزارت نفت  برای بخش خصوصی گذاشته است، به مراتب بهتر از دور اول عرضه نفت در بورس در سال ۹۰ است.

این کارشناس حوزه انرژی با تأکید بر اینکه در بین شروطی که وزارت نفت گذاشته است، تنها نکته پیچیده بحث تسویه ارزی است گفت: چون در شرایط تحریم به سر می‌بریم، معلوم نیست راهکاری که بخش خصوصی باید طی کند تا این مبالغ را واریز کند،‌چگونه خواهد بود. ضرورت داشت به جای ۲۰ درصد، درصد بیشتری برای پرداخت ریالی در نظر گرفته می‌شد.

اکبری با تأکید بر اینکه یکی از بهترین شرایط درنظر گرفته شده توسط وزارت نفت، حجم‌ کوچک محموله های نفتی است، افزود: حجم ۳۵ هزار بشکه‌ای برای فروش نفت در شرایط کنونی ایده‌آل است و باید دید بخش خصوصی چه استقبالی از آن خواهد کرد. البته اگر شرایط مهیا باشد می‌توان حجم این محموله‌ها را افزایش داد.

وی در پایان با اشاره به قیمت پایه در نظر گرفته شده گفت: برای شروع می‌شد قیمت را تا ۷۶ دلار نیز کاهش داد اما در مجموع انتظار من این است که بخش خصوصی از ورود در بورس برای فروش نفت استقبال خواهد کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد