Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرهنگ سرمایه گذاری
https://goo.gl/Be2iMM
1397/08/02 - 11:13 تاريخ انتشار: 865 تعداد بازديد: 52542 كد خبر:
به همت شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس صورت گرفت:
برگزاری رویداد "فین تک دانش آموزی" در کیش
در این برنامه، دانش آموزان ضمن یادگیری اصول اولیه کارآفرینی و کسب و کار و آشنایی با بازارهای مالی، ظرفیت ها و کارکردهای آن، در حوزه های مختلف فین تک با یکدیگر به رقابت می پردازند.

روز گذشته در حاشیه اینوکس 2018، "فین تک دانش آموزی" توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار شد.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ سازی مفاهیم مالی از سنین پایه این رویداد، توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، با طرح ایده هایی نو، خلاقانه و هوشمندانه در بین دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می شود.

 در این برنامه، دانش آموزان ضمن یادگیری اصول اولیه کارآفرینی و کسب و کار و آشنایی با بازارهای مالی، ظرفیت ها و کارکردهای آن، در حوزه های مختلف فین تک با یکدیگر به رقابت می پردازند.

این رویداد دیروز و امروز، به مدت 2 روز در نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش برگزار می شود که در آن دانش آموزان (مقطع اول و دوم متوسطه) در گروه های پنج نفره به آموزش و فعالیت می پردازند.

مراحل برگزاری رویداد به شرح ذیل است: در روز نخست، به آموزش کاربردی و کوتاهی جهت آشنایی با مفاهیم کارآفرینی، کسب و کار و بازارهای مالی پرداخته شد. در ادامه، تسهیل گر رویداد به طرح چالش های حوزه فین تک می پردازد.

در این دوره پس از برگزاری کارگاه خلاقیت و ایده یابی، دانش آموزان صاحب ایده، به مدت 5 دقیقه به طرح ایده خود می پردازند، در نهایت 13 تیم تشکیل می شود.

سپس، دانش آموزان در کارگاه «طراحی مدل کسب و کار و اعتبارسنجی ایده» شرکت می کنند و در ادامه با کمک منتورهای خود به طراحی و توسعۀ ایده خود و تکمیل بوم کسب و کار ایده خود می پردازند.

دانش آموزان با اعضای تیم خود شروع به فعالیت می کنند و در گام بعدی دانش آموزانی با بوم کسب و کار آشنا می شوند و نحوۀ تکمیل مراحل آن را آموزش می بینند.

روز دوم، با ادامه فعالیت تیم ها آغاز می شود و کارگاه «آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها» توسط تسهیل گر، برگزار می شود. در این روز، دانش آموزان با کمک منتورهای خود، بوم مدل کسب و کار خود را طراحی و تکمیل کرده و آماده پیش نمایش اولیه ایده خود می شوند.

در پایان روز دوم رویداد نیز دانش آموزان تمام تیم ها، به ارائه ایده های خود در مقابل داوران و حضار می پردازند و با آرای هیأت داوران، تیم های برتر انتخاب می شوند که به سه تیم برتر جوایزی به رسم یابود اهدا می شود. همچنین گواهی حضور در رویداد به همه دانش آموزان حاضر در رویداد تقدیم می شود.

کارگاه هایی که در طول رویداد برگزار می شود، عبارتند از: "کارگاه آشنایی با بازارهای مالی، کارگاه خلاقیت و ایده ­یابی، کارگاه طراحی مدل کسب وکار و اعتبارسنجی ایده، کارگاه آموزش تهیه فایل پرزنت ارائه و نحوه ارائه موثر به تیم ها و کارگاه طراحی بوم کسب وکار".

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد