Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/hNHPmC
1397/08/02 - 11:55 تاريخ انتشار: 883 تعداد بازديد: 52547 كد خبر:
تأکید نمایندگان مجلس بر احیای شفافیت در وزارت صمت/ درآمدهای منابع معدنی جایگزین دلارهای نفتی شود
کمال دهقانی فیروزآبادی، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه چندین ساله وزیر صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه و همچنین ریاست وی بر کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: این تجارب به راحتی به دست نیامده و نمایندگان شما را از خانواده خود می‌دانند و با توجه به مقبولیتی که در مجلس وجود دارد به شما رأی اعتماد خواهند داد.


نمایندگان مردم در خانه ملت در نشست تخصصی فراکسیون‌های مجلس با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بر وجود شفافیت در مناسبات اقتصادی این وزارتخانه به ویژه در حوزه بازرگانی تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، اعضای فراکسیون‌های تخصصی "محیط زیست و توسعه پایدار"، "دیپلماسی و منافع ملی"، "اصناف"، "نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه"، "مناطق آزاد، تجاری، ویژه و اقتصادی" مجلس ظهر امروز (یکم آبان ماه) با رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نشستی برگزار کردند که در این نشست نمایندگان مجلس به بیان نظرات خود پرداختند.

خدابخشی: ضرورت توجه وزارت صنعت بر احکام معطل مانده قانونی

محمد خدابخشی، رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه در ابتدای این جلسه بر ضرروت پایبند بودن وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان یکی از مهمترین وزارتخانه‌های اقتصادی دولت در احکام برنامه توسعه و اسناد بالادستی تأکید کرد و به برخی از قوانین اجرا نشده در احکام برنامه و قوانین بالادستی در حوزه صنعت، معدن و تجارت برای اولویت قرار دادن آنها در اجرا اشاره کرد.

دهقانی فیروز آبادی: جذب سرمایه‌گذار خارجی در مناطق آزاد

کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه چندین ساله وزیر صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه و همچنین ریاست وی بر کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: این تجارب به راحتی به دست نیامده و نمایندگان شما را از خانواده خود می‌دانند و با توجه به مقبولیتی که در مجلس وجود دارد به شما رأی اعتماد خواهند داد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس ادامه داد: یکی از موضوعات مهم در حوزه کاری شما بحث توجه به مناطق آزاد و اجرای دقیق قانون در این مناطق است، پیش از این دولت اهتمام ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در این مناطق انجام نداده و همچنین با توجه به گستردگی مناطق آزاد متولی این حوزه نیز به طور جدی با هماهنگی دستگاه‌ها وارد عمل نمی‌شود.

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: دولت باید خود وارد عمل شود و اصلی‌ترین کمک به مناطق آزاد را در کنار بحث تقنینی مجلس خود دولت می‌تواند انجام دهد.

محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: بارها در مجلس در هنگام معرفی وزرا، نمایندگان به این مسئله تأکید می‌کنند که چرا فردی معرفی نشده است که از خانواده همان حوزه باشد اما امروز دولت فردی را معرفی کرده که سال‌ها در حوزه صنایع و معادن بوده و به صورت کامل از وضعیت صنایع، معادن و حوزه بازرگانی شناخت دارد.

صادقی: افزایش شفافیت در  وزارت صنعت

محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادغام چند حوزه در وزارت صنعت، معدن و تجارت باعث شده که حوزه تولید و بازرگانی دچار نوعی بلاتکلیفی شوند، گفت: امروز تولید کاملاً تحت‌الشعاع حوزه بازرگانی قرار دارد و سیاست‌های دولت هم در این حوزه کاملا بحث تولید را به حاشیه برده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت موضوع شفافیت اضافه کرد: شفافیت حق مردم است و وزارت صنعت، معدن و تجارت در این حوزه ایرادات بسیاری دارد. در واقع موضوعی که شریعتمداری وزیر سابق را دچار مشکل کرد نیز همین موضوع عدم شفافیت بود.

صادقی تصریح کرد: نبود شفافیت در حوزه ثبت سفارش خودرو و نداشتن پاسخ قانع‌کننده از سوی وزارتخانه مسئله‌ای بود که به این وزارتخانه ضربه زد و شما برای حوزه شفافیت چه برنامه‌ای دارید.

نگهبان سلامی: جایگزینی تولیدات معادن به جای درآمدهای نفتی

محمود نگهبان سلامی نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از معرفی رضا رحمانی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت عنوان کرد: سال‌هاست که صحبت از جایگزینی منابع معادن کشور به جای درآمدهای نفتی می‌شود اما در حوزه اجرا چنین رویکردی دیده نمی‌شود.

حسن پور بیگلری: رحمانی چالش‌های حوزه صنایع و معادن را تدریس می‌کند

شهباز حسن‌پور بیگلری از رئیس جمهور به علت معرفی رضا رحمانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت تقدیر و تصریح کرد: رحمانی فردی است که سوابق درخشانی در حوزه صنایع و معادن دارد و همه چالش‌های این حوزه را تدریس می‌کند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس اضافه کرد: هر چه رأی نمایندگان به وزیر پیشنهادی صنعت بالاتر باشد که امیدواریم تعداد آراء به بالای 200 برسد قدرت تصمیم‌گیری وی در هیئت دولت نیز ارتقاء خواهد یافت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رحمانی یکی از طراحان طرح معادن کوچک است و در این حوزه تخصص بسیار خوبی دارد، با حضور وی در وزارت صنعت، معدن و تجارت قطعا شاهد یک تحرک جدی در حوزه صنایع و معادن خواهیم بود.

نعمتی: ضرورت استفاده از افراد پاکدست در حوزه بازرگانی

بهروز نعمتی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را یکی از افراد صاحب نظر در حوزه کاری خود دانست و گفت: در بخش معادن در کشور ما مظلوم است و ما نمایندگان توقع داریم با حضور شما در این وزارتخانه این بخش دستخوش تحولات جدی شود به طوری که معادن وضعیت را به گونه‌ای رقم بزنند که به درآمدهای نفتی بی‌نیاز شویم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش عظیمی از مشکل اشتغال نیز با فعال شدن ظرفیت معادن در کشور حل خواهد شد و ضرورت دارد که دولت در این حوزه اهتمام ویژه داشته باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید و صنعت اشراف کاملی دارد، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم این است که از افراد سالم در حوزه بازرگانی استفاده شود.

کبیری: ضرورت جلوگیری از صادرات خام منابع معدنی

سیدتقی کبیری با اشاره به سوابق درخشان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: یکی از بخش‌هایی که در این وزارتخانه همواره مغفول مانده حوزه معادن است به طوری که برای نمونه در استان آذربایجان غربی، سنگ معدن به صورت خام با قیمت سه دلار به ترکیه صادر می‌شود و با ارزش افزوده 150 دلاری وارد کشور می‌شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعاتی که باید وزارت پیشنهادی صنعت به آن توجه کند، بحث سازمان توسعه و تجارت و ثبت سفارش‌ کالاها است که اگر در این دو موضوع دقت کافی صورت گیرد و اجازه رانت‌خواری به برخی افراد داده نشود، کارنامه موفقی از وزارت صنعت به جای خواهد ماند.

سیدکمال الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سابقه 8 ساله خود در معاونت پارلمانی وزارت اقتصاد اظهار کرد: در دوران ریاست کمیسیون صنایع بنده به عنوان معاون پارلمانی در چند نوبت با وزیر پیشنهادی صنعت جلسه‌ای برگزار کردیم که موضع‌گیری‌های وی در خصوص طرح هدفمندی یارانه‌ها و اجرای سیاست‌های اصل44 نشان می‌داد که وی از دیدگاه مدیریتی بسیار خوبی در این حوزه‌ها برخوردار است و به لحاظ تئوریک بهترین گزینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد