Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/kagP3A
1397/08/04 - 09:09 تاريخ انتشار: 2593 تعداد بازديد: 52565 كد خبر:
بسته خبری 97,27؛
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته
پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت پرداخته است.


بخشنامه بودجه سال ۹۸ ابلاغ شد/حل مشکلات اقتصادی در گرو تقویت بازار سرمایه

بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور از سوی رییس جمهور به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ شد. در متن ابلاغی رییس جمهور آمده است رسالت بودجه دولت در سال 98 ایفای نقش موثر برای ایجاد و حفظ ثبات اقتصادی کشور، مقابله فعالانه با تحریم ها، مهار تورم، صیانت از تولید و اشتغال و غیره است.

مشاهده کل خبر


حمایت شورایعالی اقتصاد از بازار سرمایه

معاون پارلمانی رییس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی جزیره کیش با اشاره به توسعه اقتصادی کشور طی سال های اخیر بیان کرد: در دوره اول ریاست جمهوری آقای روحانی اقدامات موثری صورت گرفت که انعکاس آن در صنایع مختلف به خوبی مشهود است. حسینعلی امیری ادامه داد: طی مدت اخیر شورای عالی اقتصادی کشور فعالیت های بسیار زیادی در زمینه های مختلف اقتصادی کشور داشته است که از آن جمله می توان به حمایت این شورا از بازار سرمایه و رسیدگی به مشکلات بانک ها اشاره کرد.

مشاهده کل خبر


ابزارهای مالی متنوع می شوند/برنامه های جدید در راه حافظ

دکتر فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، ضمن حضور در مجلس شورای اسلامی و دیدار با نمایندگان خانه ملت از اجرای برنامه های جدید در بازار سرمایه خبر داد و گفت: عمق بخشی به بازار سرمایه و هدایت نقدینگی به این بازار از مهم ترین برنامه های آتی وزارت اقتصاد است. دکتر محمدی، رییس سازمان بورس، استقلال رای، تخصص بالا، صداقت و سلامت را از جمله ویژگی های وزیر پیشنهادی اقتصاد دانست و گفت: حوزه هایی که از سوی آقای دکتر دژپسند به عنوان سیاست های جدید بازار سرمایه اعلام شده همه بخش های بازار سرمایه را پوشش می دهد. اهم سیاست های اعلامی وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، مربوط به توسعه ابزارهای مالی جدید اسلامی، با تکیه بر تعریف ابزارهای مشتقه بر روی ابزارهای مالی پایه اسلامی مانند اوراق مرابحه، اوراق مشارکت و غیره است.

مشاهده کل خبر


ویژگی های منحصر به فرد بازار سرمایه ایران برای خارجی ها

دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مراسم گشایش پنجمین نمایشگاه کیش، ابعاد مختلف بازار سرمایه را برای حضار به ویژه سرمایه گذاران خارجی تشریح کرد و از مزایای منحصر به فرد این بازار گفت. دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به رقم قابل توجه ارزش بازار بورس و فرابورس ایران گفت : ارزش بازار بورس و فرابورس کشور طی سال های اخیر افزایش قابل توجه ای داشته است. این رقم هم اکنون به بیش از ۸۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده که ۴۰ درصد از GDP کل کشور را به خود اختصاص داده است.

مشاهده کل خبر


بورس بین الملل در مراحل نهایی

مرتضی بانک، مشاور رییس جمهور در مراسم گشایش پنجمین نمایشگاه کیش بر نقش محوری نهادهای مالی در توسعه اقتصادی و بویژه در ایجاد و تسهیل بسترهای سرمایه گذاری تاکید کرد و اظهار داشت: بازارهای مالی و بویژه شاکله اصلی این بازارها که نهادهای مالی نامیده می شوند بدون شک اصلی ترین بنیادهای یک اقتصاد توسعه یافته محسوب می شوند. امروزه هیچ سرمایه گذار، صاحب ثروت و کارآفرینی بدون تکیه و مشاوره با نهادهای مالی اقدام به حرکت نمی کند. دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ادامه این مراسم گفت: در این سال ها گره های زیادی در رشد اقتصاد و سرمایه بر دوش بانک ها و بورس بوده است و ریسک های بزرگی توسط صنعت بیمه مدیریت شده است، ولی انتظارات بیشتری از این سه ضلع ارزش آفرین در اکوسیستم اقتصادی وجود دارد.

مشاهده کل خبر


سودآوری شرکت ها راز شادابی اقتصاد

‌رییس سازمان بورس و اوراق بهادار عصر امروز در مراسم تکریم از حسن قالیباف اصل و معارفه علی صحرایی،‌ مدیر عامل جدید شرکت بورس اوراق بهادار، خاطرنشان کرد: شفافیت و صیانت از حقوق مردم باید اولویت همه فعالین بازار سرمایه باشد. اکنون ارزش بازار سرمایه کشور نزدیک ۹۵۰ هزار میلیارد تومان است. از همین رو باید از اعتماد سرمایه گذاران صیانت شود و سلامت در بازار سرمایه جاری باشد. اگر در جایی فردی تخلفی حتی کوچک انجام داده باشد، سازمان بورس به طور قطع آن را پیگیری می کند. به عنوان مثال با کمک قوه قضاییه، فعالیت ۲۰ کانال و سایت سیگنال فروش متوقف شد. به گفته دکتر شاپور محمدی، نکته بسیار مهم که باید همگی به آن توجه کنیم این است که این بنگاه ها هستند که اقتصاد کشورها را اداره می کنند و حتما باید سودآوری آنها تقویت شود. سودآوری شرکت ها راز شادابی اقتصاد است.

مشاهده کل خبر


بازار سرمایه سربلند در فراز و نشیب ها

روز شنبه ۲۸ مهر ماه، مراسم تکریم از حسن قالیباف اصل و معارفه علی صحرایی مدیرعامل جدید شرکت بورس اوراق بهادار تهران با حضور، محمدرضا پور ابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارشد ارکان بازار سرمایه و نهادهای مالی برگزار شد. در این مراسم حسن امیری عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: همه افرادی که در بازار سرمایه نقش دارند باید کمک کنند تا مسیر حرکت بازار سرمایه هموار شود و پرونده مدیریتی مدیران در پایان ماموریت گامی رو به جلو را نشان دهد. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه این مراسم عنوان کرد:‌ امروز نام بازار سرمایه کشور به عنوان یکی از مهم ترین رکن های اقتصادی کشور مطرح است و شرایط اقتصادی و فضای تحریم اهمیت این بازار را دو چندان کرده است و ما باید از تمام ظرفیت آن بهره برداری کنیم.

مشاهده کل خبر


تامین مالی استارت‌آپ‌های فین‌تک سریع‌تر می‌شود

مدیرعامل فرابورس ایران در همایش «نقش مالی اسلامی در اقتصاد؛ قدمی به سوی ثبات»که در جریان پنجمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی کیش برگزار شد، از لزوم بهره‌گیری از سازوکاری به نام سندباکس (Sandbox) برای توسعه مقررات بازار سرمایه متناسب با سرعت بالای نوآوری‌ها در حوزه فین‌تک سخن گفت. به گفته امیر هامونی سرعت بهره‌گیری از این سازوکار جدید تا بدان جاست که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان مانند مالزی، استرالیا، اندونزی، ژاپن، هند، هنگ‌کنگ، ایرلند، سوئیس، کانادا و آمریکا از سندباکس در سرویس‌های مالی، بانک‌های مرکزی و یا آژانس‌های خدمات مالی این کشورها استفاده می‌شود و لازم است در ایران نیز به علت فرایند زمان‌بر راه‌اندازی ابزارهای مالی جدید به علت همسو نبودن قوانین از سازوکار سندباکس بهره گرفت.

مشاهده کل خبر


بازار سرمایه، بهترین محل تامین مالی صنایع

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری خود گفت: واگذاری امور راه آهن به بخش خصوصی با پتانسیل بالا موجب توسعه پایدار اقتصادی در کشور است. دکتر سعید محمدزاده با اشاره به اینکه از تمام توان راه آهن برای جذب سرمایه گذاران و حضور آنها استفاده می کنیم تا بتوانیم به توسعه حمل و نقل ریلی دست یابیم، ابراز داشت: در نظر داریم تا تامین مالی برای تهیه ۶۰۰ لکوموتیو و ۲۸ هزار واگن باری از طریق بازار سرمایه صورت بگیرد.

مشاهده کل خبر


خوانا نبودن اطلاعات و یادداشت های کدال به منزله عدم افشا تلقی می شود

به گفته مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، ناشران و حسابرسان معتمد باید از خوانا بودن اطلاعات افشا شده در سامانه کدال اطمینان حاصل کرده و ناشران، صورت های مالی و یادداشت های همراه را بر اساس سطح دقت میلیون ریال یا بالاتر تهیه و افشا کنند. توجه به این نکته ضروری است که خوانا نبودن اطلاعات و کلیه یادداشت های پیوست به منزله عدم افشا تلقی شده و مطابق دستورالعمل انضباطی برخورد می شود. سعید محمد علیزاده خاطرنشان ساخت: اتخاذ تدابیر لازم جهت پیش گیری از وقوع تخلفات در بازار اوراق بهادار و نیز بررسی و نظارت بر افشای اطلاعات با اهمیت توسط شرکت های ثبت شده نزد سازمان از مسئولیت های مهم سازمان بورس و اوراق بهادار است. از این رو سامانه یکپارچه گردآوری، نظارت و انتشار الکترونیکی اطلاعات (کدال) به منظور مکانیزه کردن جمع آوری، بررسی و انتشار اطلاعات مالی شرکت های ثبت شده نزد سازمان و سایر اشخاصی که طبق قانون بازار اوراق بهادار ملزم به گزارش اطلاعات خود هستند، طراحی شده است.

مشاهده کل خبر


بازار باید سهام ارزنده را تشخیص دهد/ صعود شاخص ادامه دارد

عضو هیئت مدیره فرابورس با اشاره به روند حرکتی دسته جمعی سهام در بازار سرمایه، لازمه تداوم رشد شاخص را تحقق پوشش ریسکی فراتر از انتظار سهامداران عنوان کرد. علیرضا کدیور، عضو هیئت مدیره فرابورس درباره تحولات اخیر بازار و بازگشت مجدد بازار به روند صعودی طی دو روز اخیر گفت:بازار سهام ،بازاری است که منعکس کننده برآیند انتظارات سرمایه گذاران از تمام رویدادهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، داخلی و خارجی است که تاکنون اتفاق افتاده یا ممکن است در آینده حادث شود.

مشاهده کل خبر


شفافیت ویژگی بورس کالا است

یک کارشناس ارشد بازار سرمایه معتقد است که تقویت بازارهای رسمی و جذاب به منظور سرمایه گذاری، باعث می شود تا در شرایط التهاب و نوسان قیمت ها نیز جذابیت این بازارهای رسمی بیشتر شود و شاهد ورود نقدینگی های سرگردان به بازارهای غیر رسمی و غیر مولد نباشیم. محمد علی احمدزاده اصل، کارشناس ارشد بازار سرمایه با اشاره به لزوم احترام به قواعد اقتصادی در تنظیم بازارها گفت: دوره پر نوسان قیمت ها در شرایطی سپری شد که هیچ نیازی به دخالت در روند عرضه و تقاضا و قیمت کالاها نبود و یک بار دیگر ثابت شد که احترام به اقتصاد آزاد و نظام بازار، بهترین روش برای تنظیم قیمت هاست.

مشاهده کل خبر


پازل شفافیت بورس کامل تر از همیشه

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اهداف ضمن اشاره به عبور از روزهای هیجانی بازار سهام بیان کرد: طی چند هفته اخیر و در بسیاری از مواقع سایه رفتارهای هیجانی بر تصمیم سهامداران سنگینی داشت. این موضوع در نهایت بازار را در مقاطعی از مسیر اصلی خود خارج کرد و به تبع آن شاهد افت و خیزهای غیر منطقی شاخص کل بودیم. مصطفی امید قائمی در خصوص شفاف شدن نسبی شرایط صنایع نیز گفت: یکی دیگر از مسائلی که میتوانست به عنوان ریسک برای سرمایه گذاران به شمار رود، موضوع عدم شفافیت در نحوه قیمت گذاری کالاهای پایه و محصولات آن ها بود. در این زمینه سیاست های دولت در تبیین بازار ثانویه ارز و دلار نیمایی ، همچنین فرمول مشخص قیمت گذاری محصولات پایه در بورس کالا تا حد زیادی توانست در تصمیم صحیح سرمایه گذاران نقش داشته باشد.

مشاهده کل خبر


اثر تحریم بر شرکت های بورسی چشمگیر نیست/کلیت بازار سرمایه همچنان مثبت است

مدیرعامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه، اثرات تحریم ها بر شرکت های بورسی را چشمگیر ندانست و گفت: افزایش قیمت ارز به نحوی است که ریسک حاصل از تحریم ها را برای سودآوری شرکت ها کاهش داده و EPS شرکت ها همچنان رو به بالا خواهد بود. به گفته کوروش شمس،  شرایط بازار به گزارش های 6 ماهه بسیار وابسته است و در دو هفته اخیر بازار به شدت در انتظار عملکرد 6 ماهه شرکت ها و گزارش آنها بوده است. به ویژه صنایع رو به جلویی که شاخص ساز هستند و در این مدت نیز تاثیری زیادی بر رشد شاخص داشته اند.

مشاهده کل خبر


بازار سرمایه پتانسیل رشد خود را حفظ کرده است

مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام، رویکرد دولت در جذب منابع به بازار سرمایه را مثبت خواند و گفت: علی رغم افت و خیزهای مقطعی، این بازار همچنان پتانسیل رشد خود را حفظ کرده است. محمد کفاش پنجه شاهی با تاکید بر اینکه فعالیت معقول در بازار سرمایه نیازمند فرهنگ سازی جدی است، گفت: لازم است افرادی که برای اولین بار قصد ورود به بازار سرمایه را دارند، حتی الامکان از طریق مشاوران سرمایه گذاری، صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردان ها اقدام کنند. این گونه، بازار هم دچار هیجان و جو کاذب نخواهد شد.

مشاهده کل خبر


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد