Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/qBMqQd
1397/08/06 - 11:02 تاريخ انتشار: 553 تعداد بازديد: 52626 كد خبر:
رییس کانون بانک های خصوصی عنوان کرد:
امکان تغییر پیش‌بینیIMF از اقتصاد ایران/مدیریت بی‌ثباتی‌های ارزی
کوروش پرویزیان درباره پیش بینی اخیر صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران که براساس آن رشد تولید ناخالص داخلی منفی ۱.۵ و برای سال آینده منفی ۳.۶ درصد پیش بینی شده است، گفت: پیش بینی های اقتصادی امکان تغییر دارند و اینطور نیست که این پیش بینی ها به طور کامل اتفاق بیفتند.


رییس کانون بانک های خصوصی بااشاره به پیش بینی اخیر صندوق بین المللی پول از اقتصادایران خواستار اتخاذ تصمیمات منسجم تر شد و گفت: امکان تغییر پیش بینی های اقتصادی با توجه به ظرفیت های کشور وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایبنا، کوروش پرویزیان درباره پیش بینی اخیر صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران که براساس آن رشد تولید ناخالص داخلی منفی ۱.۵ و برای سال آینده منفی ۳.۶ درصد پیش بینی شده است، گفت: پیش بینی های اقتصادی امکان تغییر دارند و اینطور نیست که این پیش بینی ها به طور کامل اتفاق بیفتند.

وی در عین حال خواستار اتخاذ تصمیمات اقتصادی منسجم تر در ایران شد و گفت: تصمیمات برای از بین بردن نارسایی هایی که در اقتصاد ایران وجود دارد، باید با سرعت بیشتری گرفته شود و بی ثباتی ناشی از نرخ ارز نیز مدیریت شود.

تازه ترین گزارش صندوق بین المللی پول که تحت عنوان چشم انداز اقتصادی جهان منتشر شده نشان می دهد رشد تولید ناخالص داخلی ایران در سال جاری میلادی توسط این نهاد پولی بین المللی منفی ۱.۵ درصد برآورد شده؛ ضمن اینکه این رقم برای سال ۲۰۱۹ میلادی منفی ۳.۶ درصد خواهد بود.

این در حالی است که صندوق بین المللی پول تولید ناخالص داخلی ایران را در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳.۷ درصد پیش بینی کرده بود. همچنین برآورد صندوق بین المللی پول از نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۹.۶ درصد و در سال ۲۰۱۹ نیز ۳۴.۱ درصد برآورد شده است؛ در حالی که تورم ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی ۹.۶ درصد تخمین زده شده است.

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تصریح کرد: ظرفیت و توان اقتصادی ایران به گونه ای است که در صورت مدیریت درست اقتصادی می توان پیش بینی های صورت گرفته از سوی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی را تغییر داد.

مدیرعامل بانک پارسیان گفت: در صورتی که بتوانیم شرایط با ثبات اقتصادی ایجاد کنیم، ایران ظرفیت های خوبی در تولید و اشتغال دارد و می توان به تغییر این پیش بینی ها امیدوار بود. پرویزیان در عین حال خاصر نشان کرد که متاسفانه برخی تصمیمات نیز در اقتصاد ایران اتخاذ شده که نمی توان تاثیر آنها را نادیده گرفت.

صندوق بین المللی پول تراز حساب جاری ایران را در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱.۳ درصد و این رقم برای سال ۲۰۱۹ میلادی ۰.۳ درصد است. همچنین تراز حساب جاری ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی رقم ۲.۲ درصد اعلام شده بود.

بر پایه این گزارش، صندوق بین المللی پول نرخ بیکاری ایران را در سال جاری میلادی ۱۲.۸ درصد و برای سال ۲۰۱۹ نیز ۱۴.۳ درصد برآورد کرد؛ ضمن اینکه نرخ بیکاری ایران در سال گذشته میلادی ۱۱.۸ درصد تخمین زده شده بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد