Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرهنگ سرمایه گذاری
https://goo.gl/dRHwiD
1397/08/06 - 12:03 تاريخ انتشار: 773 تعداد بازديد: 52631 كد خبر:
"تحلیل بنیادی طلا " در انتشارات بورس به چاپ رسید
کتاب تحلیل بنیادی طلا، به همراه بررسی ابزارهای نوین مالی طلا در بورس کالای ایران، نوشته بهنام بهزادفر، در سال جاری در انتشارات بورس به چاپ رسیده است.

خوشبختانه در سال‌ های اخیر میل به تحصیل دانش روز و کسب اطلاعات چه در سرمایه‌ گذاران سنتی و چه در سرمایه گذاران نسل جدید، به عنوان یک نیاز احساس شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در بازارهای مختلف اعم از بورس، مسکن، ارز و ... اشتیاق به تحلیل رخدادهای مالی در عموم سرمایه ‌گذاران به وضوح مشاهده می ‌شود.

 یکی از بازارهایی که به صورت سنتی مورد توجه مردم قرار گرفته و در بورس کشور نیز مبادلات مناسبی دارد طلا به صورت کلی و سکه طلا به‌طور اخص است.

این بازار را می ‌توان قدیمی ‌ترین بازار داخل کشور دانست که هنوز هم شور و هیجان در مبادلات آن وجود دارد و با ابزارهای مالی نوینی که بر روی این فلز گرانبها ایجاد شده، انتظار می‌ رود این هیجان و بازار ثانویه قوی، تا سالیان سال نیز ادامه داشته باشد.

به طریق اولی تحلیل قیمت این فلز گرانبها نیز در تار و پود جامعه رخنه کرد؛ بیراهه است که اشتیاق به تحلیل طلا را صرفاً به سرمایه‌ گذاران این حوزه نسبت داد چرا که گستردگی و پوشش آن به اندازه کل جامعه است.

کتاب تحلیل بنیادی طلا، به همراه بررسی ابزارهای نوین مالی طلا در بورس کالای ایران، نوشته بهنام بهزادفر، در سال جاری در انتشارات بورس به چاپ رسیده است.

دلیل نگارش کتاب حاضر ارائه یک قالب کلی برای تحلیل گران فاندامنتال است تا بتوانند در هر برهه زمانی یک جمع بندی کامل از قیمت این فلز گرانبها داشته باشند و بر اساس داده ‌های بنیادی اقدام به خرید و فروش این سرمایه ارزشمند کنند.

در کتاب حاضر هم ‌چنین در خصوص بازارهای آتی، اختیار معامله گواهی سپرده و صندوق های قابل معامله کالایی سکه طلا که هم‌اکنون در بورس کالای ایران تعریف شده و قابل معامله است نیز توضیحاتی ارائه شده تا سرمایه‌گذاران بالقوه بتوانند از مزایای این بازار نیز بهره‌ مند شوند.

علاقه ‌مندان می‌توانند کتاب تحلیل بنیادی طلا را با مراجعه به فروشگاه انتشارات بورس واقع در تهران میدان ونک، خیابان ملاصدرا، پلاک 25، تلفن 88648192 یا از سایت بورس پاب تهیه کنند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد