Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/vWkJdH
1397/08/06 - 14:35 تاريخ انتشار: 766 تعداد بازديد: 52635 كد خبر:
ارزش معاملات فرابورس ایران افزایش یافت
امروز دو نماد از گروه‌ فلزات اساسی بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص فرابورس ایران گذاشتند. بدین ترتیب در حالی نماد «میدکو» 7 واحد اثر مثبت بر آیفکس داشت که در سمت مقابل نماد «ذوب» به همین میزان اثر منفی روی این نماگر داشت.

دومین روز از دومین هفته آبان‌ماه در حالی برای بازار فرابورس ایران به پایان رسید که نسبت به روز گذشته شاهد افزایش ارزش معاملات در مقابل افت حجم دادوستدها و شاخص کل بودیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در معاملات یکشنبه ششم آبان‌ماه تعداد 571 میلیون ورقه بهادار در بیش از 73 هزار دفعه مبادلاتی به ارزش بیش از چهار هزار و 181 میلیارد ریال دست به دست شد که در مقایسه با شنبه حجم معاملات کاهش اما ارزش آن افزایش یافت.

در همین حال شاخص کل فرابورس نیز معاملات روز جاری را با افت 4 واحدی خاتمه داد که در نتیجه آن آیفکس در پله 2013 واحدی قرار گرفت.

امروز دو نماد از گروه‌ فلزات اساسی بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص فرابورس ایران گذاشتند. بدین ترتیب در حالی نماد «میدکو» 7 واحد اثر مثبت بر آیفکس داشت که در سمت مقابل نماد «ذوب» به همین میزان اثر منفی روی این نماگر داشت.

علاوه بر این نمادهای «مارون»، «شراز» و «شاوان» روی هم رفته 10 واحد تاثیر منفی بر آیفکس داشتند. در مقابل نمادهای «زاگرس» و «سمگا» هر کدام با حدود 2 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس، از افت بیشتر این نماگر جلوگیری کردند.

در فرابورس روز جاری شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه سامان، زرین معدن آسیا، نوش پونه مشهد، صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران، شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش و بانک ایران‌زمین بودیم.

نماد «بساما» متعلق به بیمه سامان که امروز شاهد بازگشایی آن بودیم بیشترین افزایش قیمت را در میان نمادهای فرابورسی تجربه کرد.

رصد دادوستدهای معامله‌گران در بازار سهام نشان می‌دهد که در مجموع بازارهای اول و دوم 222 میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار میلیارد ریال دست به دست شده است.

بازار پایه نیز امروز میزبان نقل‌وانتقال افزون بر 285 میلیون سهم به ارزش 693 میلیارد ریال بود.

همچنین نگاهی به مبادلات اوراق بیانگر آن است که خریداران و فروشندگان اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی 65 میلیون ورقه بهادار به ارزش دو هزار و 456 میلیارد ریال را ‏مورد معامله قرار دادند.‏

از سوی دیگر امروز مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران در پیام ناظری اعلام کرد مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره 15/08/1395 در نماد معاملاتی «تسه9508» برای نقل‌وانتقال (خریدوفروش و هبه) در تاریخ سه‌شنبه 15 آبان ماه سال جاری به اتمام می‌رسد از همین رو نماد معاملاتی این سری از تسهیلات مسکن در پایان معاملات این روز متوقف می‌شود.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد