Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/CpS2Rj
1397/08/06 - 15:42 تاريخ انتشار: 1267 تعداد بازديد: 52646 كد خبر:
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
بازار سرمایه، سرمایه گذاری در صنایع ریلی را تسهیل می کند
استفاده از ابزارهای نوین سرمایه گذاری و ظرفیت‌های بازار سرمایه از جمله روش‌های غلبه بر مسیر پرپیچ و خم بوروکراسی حاکم برای تامین سرمایه تولیدکنندگان این بخش است.


نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان صنایع ریلی از طریق بازار سرمایه، اجرای بسیاری از طرح های صنعت حمل و نقل ریلی کشور را تسهیل می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت راه آهن، «رضا علیزاده» افزود: استفاده از ابزارهای نوین سرمایه گذاری و ظرفیت‌های بازار سرمایه از جمله روش‌های غلبه بر مسیر پرپیچ و خم بوروکراسی حاکم برای تامین سرمایه تولیدکنندگان این بخش است.
وی با بیان اینکه انتشار اوراق صکوک و یا اوراق سفارش ساخت (استصناع) و دیگر ابزارهای بازار سرمایه علاوه بر تامین سرمایه تولید کنندگان، می‌تواند مانع از افزایش نقدینگی در کشور شود، افزود: این ابزارها می تواند باعث جمع آوری سرمایه‌های سرگردان در کشور نیز شود.
علیزاده با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از تولید کنندگان صنایع ریلی توانمندی پاسخگویی به نیازهای ریلی کشور را دارند، اما برای تامین سرمایه با مشکل روبرو هستند، گفت: اگر جلوی این سرمایه‌ها گرفته نشود، به سایر بخش‌های اقتصادی کشور سرازیر و به اقتصاد کشور صدمه می‌زنند، در صورتی که می‌توان از این سرمایه‌ها برای رونق و سازندگی کشور استفاده کرد.
وی همچنین این روش را اقدامی در جهت جلوگیری از بالا رفتن نرخ تورم در کشور اعلام کرد و افزود: توسعه صنایع ریلی به پیشرفت حمل و نقل ریلی کشور و زیرساخت های آن منجر می شود که علاوه بر کمک به صنعت حمل و نقل و تولیدکنندگان در این بخش، زمینه رونق اقتصادی و اشتغال در کشور را فراهم می کند.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی بی‌توجهی به ظرفیت‌های بازار سرمایه را نشانه بی‌تدبیری دانست و خاطرنشان کرد: واگذاری پروژه‌ های بزرگ دولتی به بخش خصوصی و حمایت دولت برای تامین سرمایه مورد نیاز از بازار سرمایه، می‌تواند منجر به کاهش سهم دولت از اقتصاد ملی شود.
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس از هر گونه اقدامی که موجب تقویت اقتصاد کشور و افزایش سرمایه گذاری و تولید ملی در صنعت حمل ونقل ریلی کشور شود، حمایت خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، همایش «فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی» با حضور کارشناسان و دست اندرکاران تامین سرمایه، روز 21 آبان سال جاری توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد