Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/LcKog6
1397/08/11 - 08:58 تاريخ انتشار: 1867 تعداد بازديد: 52690 كد خبر:
بسته خبری 97,28؛
مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته
پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت پرداخته است.


بازار سرمایه از افتخارات دولت است/بورس کمبود های اقتصادی را جبران کرد/ وزیر اقتصاد مسئولیت سنگینی بر عهده دارد

به گفته رییس جمهوری، بازار سرمایه برای ما بسیار مهم است و موفقیت این بازار در ماههای اخیر یکی از افتخارات اقتصادی ما بود و در کنار تورمی که داشت از یک رقمی عبور می کرد و رشد اقتصادی که داشت به زمین می نشست این بازار سرمایه بود که به حرکت درآمد و تا حد زیادی شرایط را جبران کرد. حجت الاسلام روحانی در جلسه دفاع از وزرای پیشنهادی با تاکید بر اینکه وزیر اقتصاد مسیولیت سنگینی بر عهده دارد گفت: در این مقطع تاریخی این جلسه مجلس شورای اسلامی بسیار حائز اهمیت است.

مشاهده کل خبر


باید نقدینگی را به سمت بازار سرمایه هدایت کنیم

فرهاد دژپسند روز شنبه در جلسه رای اعتماد مجلس به وزیران پیشنهادی رییس جمهوری در دفاع از کارنامه و برنامه هایش برای تصدی وزارت اقتصاد، پس از اظهارنظر موافقان و مخالفان اظهار داشت: برای مردمی که امروز دغدغه حفظ ارزش دارایی خود را دارند و حاضر نیستند در هرجایی سرمایه گذاری کنند، باید راهکار ارایه دهیم و آنها را به سمت بازار سرمایه هدایت کنیم. وی حجم بالای نقدینگی را مشکل بعدی کشور دانست و گفت: باید تدابیری بیندیشیم که این نقدینگی را به اهرمی برای رونق اقتصاد تبدیل کنیم.

مشاهده کل خبر


اطلاعات خریداران نفت ایران محرمانه باقی می‌ماند

به گفته رئیس سازمان بورس، برای خرید نفت در بورس انرژی هیچ محدودیتی برای حضور خریداران وجود ندارد و همه می‌توانند در این معاملات نفت خام را خریداری کنند. وی می گوید سازمان بورس اطلاعات خریداران نفت را همچون اطلاعات سهامداران، افشا نمی کند. ذکتر شاپور محمدی درباره اطلاعات خریداران نفت خام از بورس انرژی تاکید کرد: از نظر سازمان بورس اطلاعات مشتریان تا لحظه آخر محرمانه است و اعلام نخواهد شد. ما اطلاعات کسانی که در تابلو معاملات برای خرید نفت خام رقابت می کنند را محرمانه حفظ خواهیم کرد یکی از وظایف اصلی بازار سرمایه حفظ اطلاعات مشتریان است. اطلاعات تمامی کسانی که در دنیا نفت را خریداری می کنند صیانت خواهد شد. این یک روال قانونی است و در مورد سهامداران هم این روال را حفظ کردیم.

مشاهده کل خبرسازمان بورس و دانشگاه علامه طباطبایی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

عصر روز 7 آبان ماه 1397 رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و رییس دانشگاه علامه طباطبایی در چهار حوزه آموزش و فرهنگ­ سازی، مشاوره و پژوهش، انتشارات و طراحی و برگزاری دوره‌ های MBA وDBA بازار سرمایه کارگاهی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. رییس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه ارکان دولت به این نتیجه رسیده اند که برای حل مشکلات از سیستم دانشگاهی بهره برداری کنند، گفت: اقدام سازمان بورس و اوراق بهادار در حوزه آموزش و پژوهش می تواند الگویی برای سایر نهاد ها باشد. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه تحقیقات کاربردی و توسعه سیستم ها از اهمیت بالایی در پژوهش ها و مطالعات علمی برخوردار است، ابراز داشت: سازمان بورس و اوراق بهادار از پایان نامه های مرتبط نیز حمایت لازم را به عمل خواهد آورد، البته در این راستا باید برنامه ریزی های لازم صورت گیرد تا موضوعات همپوشانی نداشته باشند. از همین رو مناسب است که استادی در هر دانشگاه محور قرار بگیرد و موضوعات سرشاخه ای تعریف شود.

مشاهده کل خبر


نقش محوری بورس کالا در ایجاد تعادل بازارها

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که بورس کالا در حال حاضر یک بورس توانا و رو به رشد است و تعداد کالاهایی که در این بورس عرضه می شود در حال افزایش بوده و مشاهده می کنیم این بورس نقش محوری در ایجاد تعادل بازارها را داشته است. حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس کمیته فقهی سازمان بورس با اشاره به ابزاهای مالی بورس کالا گفت: اصولا ابزارهای مالی موجب می شوند تا بازارها گسترش و عمق زیادی پیدا کنند ضمن اینکه ابزارهای نوین کمک بیشتری به بنگاه های اقتصادی می کند تا بتوانند فعالیتشان را افزایش دهند و به دلیل ساختار پوشش ریسک این ابزارها مطمئن باشند که منافعشان در یک رقابت تأمین می شود که بورس کالا نیز از ابزارهای مالی بهره مند است.

مشاهده کل خبر


بورس برنده بازی بازارها

به گفته اله ویردی رجایی سلماسی،  به دلیل تورم انتظاری، شرکت های بورسی برای مردم جذاب شدند و ما شاهد افزایش قیمت سهم بر مبنای هیجان بوده ایم این در حالی است که باید افزایش قیمت سهم بر مبنای بازده واقعی و سودآوری سهم باشد. اگر بازار سرمایه شاهد جذب نقدینگی و رشد های بنیادی باشد می تواند بازار موفقی باشد. این کارشناس ارشد بازار سرمایه در مورد بازدهی این بازار نسبت به سایر بازارهای موازی گفت: بازار سرمایه به دلیل اینکه سرمایه های اندک را هم جذب می کند مورد توجه تمام اقشار جامعه قرار گرفته اما سایر بازارها از قبیل بازار مسکن و ارز و سکه در مقایسه با بازار سرمایه، سرمایه های کلان تری را می طلبد به همین دلیل مردم برای آن که بتوانند سرمایه و دارایی خود را در مقابل تورم و کاهش ارزش پول ملی حفظ کنند به بازار سرمایه و بورس وارد شده اند.

مشاهده کل خبر


تحقق هدف 15 ساله / بورس انرژی محدودیتی برای تداوم عرضه نفت ندارد

مدیرعامل بورس انرژی، سید علی حسینی، ایران با تاکید بر اینکه پس از سال ها شاهد عرضه موفق نفت در بورس انرژی بودیم گفت: هدفی که بر اساس برنامه ششم توسعه به یک قانون تبدیل شده بود و بیش از پانزده سال دنبال می شد، امروز با شرایط استاندارد، عملیاتی شد. به نظر می رسد عرضه نفت در بورس انرژی برای شروع نتایج قابل قبولی داشت. امیدواریم با کمک بخش خصوصی، شرکت ملی نفت و با تلاشی که در دستور کار بورس انرژی قرار دارد شاهد رونق بیشتر این پروژه باشیم.

مشاهده کل خبر


بازار سرمایه، سرمایه گذاری در صنایع ریلی را تسهیل می کند

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان صنایع ریلی از طریق بازار سرمایه، اجرای بسیاری از طرح های صنعت حمل و نقل ریلی کشور را تسهیل می کند. «رضا علیزاده» افزود: استفاده از ابزارهای نوین سرمایه گذاری و ظرفیت‌های بازار سرمایه از جمله روش‌های غلبه بر مسیر پرپیچ و خم بوروکراسی حاکم برای تامین سرمایه تولیدکنندگان این بخش است.

مشاهده کل خبر


آهنگ بازار؛ روی موج مثبت

مدیرعامل کارگزاری ایمن بورس، با بیان اینکه بازار سرمایه تحریم ها را پیش خور کرده است، گفت: بعید است تحریم ها از این به بعد اثربخشی چندانی داشته باشد. به گفته تیمور ابوحمزه، در صنایعی مانند پتروشیمی برخی شرکت ها ظرف شش ماه اخیر به اندازه کل سال گذشته سود ساخته و بعضی تا دو برابر و حتی 2 و نیم برابر سود شناسایی کرده اند ؛ اینها بیشتر هم مورد اقبال سرمایه گذاران و سهامداران قرار گرفته و می گیرند.

مشاهده کل خبر


تعیین افق سرمایه گذاری در بازار سرمایه

به گفته مدیر گروه آمار و تحلیل ریسک سازمان بورس و اوراق بهادار، بررسی های آماری نشان می دهد که تغییرات شاخص کل بورس تهران از مهر 92 تا قبل از فروردین 97 با تغییرات نفت و طلا همبستگی مثبت و با تغییرات نرخ دلار همبستگی منفی دارد، اما با آغاز هیجانات در بازارهای مسکن، طلا و ارز، همبستگی دلار در دوره اخیر مثبت شده است که نشان دهنده تغییر جهت تأثیر نرخ ارز بر بازار سرمایه در دوران هیجان و شوک است. زانیار احمدی اظهار داشت: در این مواقع افراد به منظور حفظ ارزش سرمایه خود و از طریق سرمایه گذاری در بازارهای مختلف، نقدینگی خود را به سمت کالاها یا اوراق بهاداری روانه می کنند که در مدت زمانی کوتاه، برای آنها خلق ارزش کند. فارغ از اینکه عوامل تحریک بازارها در این دوره چه مواردی می توانند باشند، در زمان سرمایه گذاری باید به ریسک های موجود در آن توجه کرد.

مشاهده کل خبر


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد