Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/M5Ww3Y
1397/08/13 - 12:50 تاريخ انتشار: 504 تعداد بازديد: 52744 كد خبر:
رییس انجمن قطعه‌سازان ایران:
تحریم قطعات خودرو،تلاش برای توقف تولید ملی/ نباید مغلوب شرایط شویم
هیچ کس از تحریم‌ها استقبال نکرده و آن را پدیده مثبتی نمی‌بیند اما نباید دست روی دست بگذاریم و اجازه دهیم مغلوب شرایط شویم.


رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران با اشاره به اهمیت تولید داخلی در شرایط تحریم گفت: می‌توان از تحریم‌ها با برنامه‌ریزی صحیح به نفع کشور فرصت‌هایی را ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شاتا، محمدرضا نجفی‌منش تصریح کرد: هیچ کس از تحریم‌ها استقبال نکرده و آن را پدیده مثبتی نمی‌بیند اما نباید دست روی دست بگذاریم و اجازه دهیم مغلوب شرایط شویم.

رییس انجمن قطعه‌سازان ایران در ادامه توضیح داد: هدف اصلی تحریم‌ها جلوگیری از پیشرفت کشور در زمینه های مختلف و عدم خودکفایی آن است. برای مثال اولین تحریم‌ها را بر قطعات خودرو اعمال شد نه خودرو، دلیل این اقدام چیزی جز تلاش برای توقف تولید ملی نیست.

نجفی منش در ادامه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را راه حل عبور از این شرایط وصیانت از تولید داخلی دانست و افزود: برای حل این مشکل و عبور از تحریم‌ها باید اقتصاد مقاومتی را در پیش گرفته و حداکثر سازی ساخت داخل را در دستور کار جدی قرار دهیم و تا جایی که امکان دارد ضعف‌های خود را در این زمینه پیدا کنیم.

وی در همین راستا پیشنهاد داد: به همین علت می‌توانیم در همین مورد نمایشگاهی از نداشته‌هایمان برگزار کرده و بررسی کنیم که در کشور به چه اقلامی نیازمند هستیم و از تمام تولیدکنندگان به خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان و... دعوت کنیم تا بررسی کنند چگونه می‌توان این اقلام را داخلی‌سازی کرد و در واقع تولید آنها را تا هرچقدر که امکان دارد داخلی سازی کرده و از حداکثر توان داخلی بهره جست.

رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران در همین مورد ادامه داد: در حال حاضر 74درصد اقلام وارداتی در کشور مواد اولیه و قطعات واسطه‌ای بوده و این نشان‌دهنده وابستگی صنعت کشور است. بنابراین کلید موفقیت ما این است که وابستگی را از طریق داخلی‌سازی به حداقل برسانیم و علاوه بر این واردات مواد اولیه ضروری را تسهیل کنیم.

نجفی‌منش تشکیل اتاق فکر بخش خصوصی که توسط وزیر صمت مطرح شده را نیز در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و عبور از تحریم دانست و اضافه کرد: با توجه به سابقه رحمانی در اتاق بازرگانی انتظار تصمیمات این‌چنینی برای تعامل با بخش خصوصی از طرف او می‌رفت و این روش بسیار خوبی است که امکان یک تصمیم بهتر را فراهم می‌کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد