Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/mnS85j
1397/08/29 - 12:30 تاريخ انتشار: 596 تعداد بازديد: 53087 كد خبر:
در بازارهای آسیایی:
افت تکنولوژی ها ادامه دار شد/ نیسان موتور سقوط کرد
افت قیمت سهام شرکت های تکنولوژی در بازار وال استریت ادامه دار شد در حالی که شاخص دلار شب گذشته افتی 0.2 درصدی را پشت سرگذاشت و به کف دو هفته‌ گذشته خود نزدیک شد.

بازارهای آسیایی در معاملات روز سه شنبه ترمز معاملات را کشیدند و با افت شاخص ها مواجه شدند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افت قیمت سهام شرکت های تکنولوژی در بازار وال استریت ادامه دار شد در حالی که شاخص دلار شب گذشته افتی 0.2 درصدی را پشت سرگذاشت و به کف دو هفته‌ گذشته خود نزدیک شد.

در این بین، شاخص آسیا پاسفیک با افت 0.9 درصدی رو به رو شد و شانگهای چین با کاهش 1 درصدی مواجه شد، در این بین، اس اند پی استرالیا با افت 0.9 درصدی همراه شد و شاخص اصلی بورس کره جنوبی به دلیل روند سقوط قیمت سهام شرکت های تکنولوژی در این کشور افت 0.8 درصدی را از آن خود کرد.

در بازار سئول، قیمت سهام شرکت سامسونگ الکترونیک با افت 1.8 درصدی رو به رو شد و قیمت سهام شرکت هاینیکس نیز افت 2.8 درصدی را از آن خود کرد.

در این بین، قیمت سهام توکیو الکترون با افت 1.4 درصدی رو به رو شد و قیمت سهام شرکت ادونتست با افت 1.2 درصدی معامله شد. از سوی دیگر، شرکت سونی نیز 2.6 درصد از ارزش سهام خود را از دست داد .

شاخص نیکی ژاپن با افت 0.9 درصدی رو به رو شد و قیمت سهام شرکت نیسان موتور در پی دستگیری مدیرعامل این شرکت سقوط شدید 4.3 درصدی به ثبت رساند.

ترو ایبایاشی، مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی در کارگزاری بانک یو بی اس در ژاپن در این خصوص اظهار داشت: افشا شدن حقوق نجومی مدیرعامل نیسان موتور سهامداران حقوقی این شرکت به پولشویی مظنون کرد.

این مسئله موجب ابهام در بحث حاکمیت شرکتی در ژاپن شده و سهامداران را از بازار سرمایه عقب رانده است.

در بازار ارز نیز، افت ارزش دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای مطرح جهان، سطح تقاضا برای فلزات از سوی استفاده‌کنندگان از ارزهای غیر دلاری را افزایش داد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد