Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/Q5Z69T
1397/08/30 - 11:30 تاريخ انتشار: 1685 تعداد بازديد: 53110 كد خبر:
در بازارهای جهانی؛
نفت یک دلار گران شد
به دنبال انتشار گزارشی از کاهش غیرمنتظره حجم ذخایر نفت خام تجاری آمریکا و افزایش بی سابقه واردات نفت هند، قیمت نفت امروز حدود یک دلار افزایش داشت و بخشی از افت ۶ درصدی جلسه قبلی را جبران کرد.


قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار و ۷ سنت، معادل ۱.۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، به دنبال انتشار گزارشی از کاهش غیرمنتظره حجم ذخایر نفت خام تجاری آمریکا و افزایش بی سابقه واردات نفت هند، قیمت نفت امروز حدود یک دلار افزایش داشت و بخشی از افت ۶ درصدی جلسه قبلی را جبران کرد.

اما با توجه به هشدار آژانس بین المللی انرژی در مورد وضعیت بلاتکلیف بازار نفت به دلیل وضعیت دشوار اقتصاد بین المللی و همچنین ریسک های سیاسی، سرمایه گذاران همچنان نگران هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک دلار و ۷ سنت، معادل ۱.۷ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با یک دلار و ۳ سنت، معادل ۱.۹ درصد رشد به ۵۴ دلار و ۴۶ سنت رسید.

رشد قیمت ها در روز چهارشنبه پس از آن رخ داد که انستیتوی نفت آمریکا در گزارشی اعلام کرد، حجم ذخایر نفت تجاری آمریکا در هفته گذشته به شکل غیرمنتظره ای ۱.۵ میلیون بشکه کاهش داشته و به ۴۳۹.۲ میلیون بشکه رسیده است.

تجار همچنین گفتند، افزایش واردات نفت هند به رقم بی سابقه حدود ۵ میلیون بشکه نیز در رشد قیمت نفت موثر بوده است.با این وجود، رشد قیمت بیش از یک دلاری روز چهارشنبه تنها بخشی از کاهش قیمت ۶ درصدی جلسه قبل را جبران کرد.

فیث بیرول، رئیس آژانس بین المللی انرژی دیروز گفت: اقتصاد جهانی در حال سپری کردن دورانی سخت و بسیار شکننده است.

اشلی کلتی، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: ما انتظار داریم تا زمان مشخص شدن موضع گروه ۲۰ در نشست روز ۳۰ نوامبر و همچنین اوپک در نشست ۶ دسامبر، افت قیمت نفت ادامه یابد.

قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا نسبت به اوایل ماه اکتبر به ترتیب ۲۸ و ۳۰ درصد کاهش داشته است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد