Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/eX7rjW
1397/09/05 - 10:02 تاريخ انتشار: 403 تعداد بازديد: 53167 كد خبر:
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا خبر داد:
آغاز طرح قیمت تضمینی ذرت از امروز در بورس کالا
در راستای اجرای سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی براساس ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری کشاورزی، عرضه ذرت دانه ای استان های کرمانشاه، فارس و خوزستان از امروز (دوشنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۷) در بورس کالای ایران آغاز می شود.


در راستای اجرای سیاست قیمت تضمینی محصولات کشاورزی براساس ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری کشاورزی، عرضه ذرت دانه ای استان های کرمانشاه، فارس و خوزستان از امروز(دوشنبه ۵ آذر ماه ۱۳۹۷)  در بورس کالای ایران آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایسنا، معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران ضمن اعلام خبر فوق گفت: اجرای سیاست قیمت تضمینی برای محصول ذرت از روز دوشنبه به دو روش گواهی سپرده کالایی و عرضه در بازار فیزیکی بورس کالای ایران انجام می شود
علیرضا ناصرپور افزود: به این ترتیب، در راستای اجرای سیاست قیمت تضمینی، عرضه ذرت دانه ای سه استان کرمانشاه، خوزستان و فارس از دوشنبه هفته جاری در قالب گواهی سپرده کالایی کلید می خورد. همچنین در سایر استان های تولیدکننده ذرت نیز عرضه محصول در بازار فیزیکی بورس کالا صورت می پذیرد.
وی ادامه داد: در روش گواهی سپرده کالایی، کشاورزان با ارائه محصول تولیدی خود به انبارهای پذیرفته شده بورس کالا و اخذ گواهی سپرده کالایی، امکان عرضه محصول در بورس کالا را پیدا کرده و پس از انجام معامله، پول خود را ظرف مدت سه روز کاری دریافت می کنند.
وی به مزایای اجرای سیاست قیمت تضمینی اشاره کرد و گفت: با اجرای این سیاست، معاملات شفاف شده و قیمت ها براساس عرضه و تقاضا به شیوه ای عادلانه تعیین می شود. ضمن اینکه اجرای این سیاست بار مالی دولت را کاهش داده و محصول کشاورز به ساده ترین روش، به صورت مستقیم و بدون حضور واسطه ها فروش می رود.
ناصرپور با اشاره به اینکه در اجرای سیاست قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی، دولت تنها مابه التفاوت قیمت کشف شده در بورس کالا با قیمت خرید تضمینی را پرداخت می کند، از کاهش بار مالی تحمیل شده بر دولت سخن گفت و افزود: مزیت اصلی استفاده از بستر معاملاتی بورس کالا برای عرضه محصولات کشاورزی، شفافیت در معاملات و افزایش کیفیت تولیدات است. در واقع اجرای این سیاست با استفاده از استانداردهای تعیین شده در بورس کالا، افزایش کیفیت کالاهای تولیدی مشمول ماده ۳۳ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی را نیز به ارمغان می‌آورد.
وی در خاتمه سخنان خود گفت: در تجربه های قبلی اجرای این سیاست در بورس کالا، افزایش محسوسی در کیفیت محصول تولیدی مشاهده شده است؛ از این رو، تداوم اجرای این سیاست در بورس می تواند به منزله اقدامی مهم در راستای ارتقای کیفی محصولات تولیدی در بخش کشاورزی تلقی شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد