Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Links  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/LiQhAJ
1397/09/05 - 15:34 تاريخ انتشار: 1000 تعداد بازديد: 53182 كد خبر:
نماینده مردم نیشابور در مجلس عنوان کرد؛
بین المللی شدن برند زعفران ایرانی از طریق بورس کالا
سال ها است که واسطه ها در بازار زعفران حرف اول را می زنند و لازم به نظر می رسید تا سازوکاری شفاف و مدرن برای ساماندهی به این بازار اتخاذ شود که بورس کالا با دارا بودن ابزارهای نوین مالی بهترین مکانیسم برای انجام معاملات این محصول است.


با عرضه زعفران در بورس کالا می توانیم به حضور مستقیم در بازارهای بین المللی و عرضه محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب در کشورهای هدف امیدوار بود تا از این طریق بورس بین المللی زعفران را در اختیار خود بگیریم و به مرجع قیمتی برای این محصول صادراتی و استراتژیک تبدیل شویم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نماینده مردم نیشابور در مجلس ضمن بیان این مطلب در خصوص بین المللی شدن معاملات زعفران در بستر بورس کالا، اظهار کرد: معاملات زعفران سال ها در کشور برمبنای خرده فروشی بوده است و به دلیل عرضه فله ای زعفران و عدم یکپارچگی در صادرات و حضور واسطه ها در این بخش، هیچ گاه نتوانستیم به جایگاه واقعی خود در بازار جهانی برسیم. اما با عرضه متمرکز زعفران در بورس کالا می توانیم به حضور مستقیم در بازارهای بین المللی و عرضه محصول با کیفیت بالا و قیمت مناسب امیدوار بود. بطوریکه، ورود به بازارهای جهانی از طریق بورس کالا می تواند ایران را به مرجع قیمتی زعفران در دنیا تبدیل کند.
حمید گرمابی تاکید کرد: اگر تلاش شود کلیه معاملات زعفران از طریق بورس انجام شود می توان راحت تر با برند زعفران ایرانی به بازارهای جهانی ورود کرد.
نماینده مردم  نیشابور در مجلس ضمن بیان اینکه بورس کالا با در اختیار داشتن ابزارهای نوین مالی بهترین مکانیسم برای عرضه زعفران است، گفت: در صورت حمایت جدی و عملی از عرضه زعفران در بورس کالا، از حضور واسطه‌ها در این بازار کاسته خواهد شد تا کشاورزان محصول خود را به صورت مستقیم به فروش برسانند.
وی افزود: بورس کالا بازاری منسجم و شفاف است که هر دو طرف خریدار و فروشنده از آن منتفع می شوند.
گرمابی معتقد است بورس کالا با در اختیار داشتن ابزارهای نوین مالی بهترین مکانیسم برای عرضه زعفران است که باید از آن حمایت ویژه ای صورت گیرد.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی، افزود: معامله هر محصولی در بورس کالا با وجود فضای غیرشفاف اقتصادی حاکم بر کشور، با حداکثر شفافیت انجام می شود و در حقیقت همه این امکان را دارند که از این مزیت بورس استفاده کنند. افزون بر این، با توجه به ارزش بالایی که زعفران دارد، می تواند با قیمتی واقعی در بورس عرضه شده و رسیدن سود اصلی به زعفرانکار را به ارمغان آورد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: در صورت حمایتی جدی و عملی از عرضه زعفران در بورس کالا، ضمن ایجاد شفافیت قیمتی برای این محصول ارزآور، از حضور واسطه‌ها کاسته خواهد شد؛ این در حالی است که در بازار سنتی زعفران، کشاورز از کسب سود اصلی حاصل از فروش و یا صادرات محصول خود محروم می ماند.
نماینده مردم نیشابور در مجلس اظهار داشت: سال ها است که واسطه ها در بازار زعفران حرف اول را می زنند و لازم به نظر می رسید تا سازوکاری شفاف و مدرن برای ساماندهی به این بازار اتخاذ شود که بورس کالا با دارا بودن ابزارهای نوین مالی بهترین مکانیسم برای انجام معاملات این محصول است.
وی در خاتمه سخنان خود تاکید کرد: با عرضه متمرکز زعفران در بورس کالا می توان به فروش محلی این محصول با ارزش نیز نظم و انضباط بخشید و به معاملات آن سامان داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد