Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/V4p85W
1395/09/24 - 12:15 تاريخ انتشار: 2457 تعداد بازديد: 36431 كد خبر:
روز سه شنبه برگزار شد؛
نهمین نشست با مدیران صندوق های سرمایه گذاری در بورس تهران
روز سه شنبه 23 آذر ماه 1395، نهمین نشست با صندوق های سرمایه گذاری مشترک و سبدگردان با دو موضوع ابلاغیه های سازمان شامل ابلاغیه شماره 12020059 تاریخ 24 اسفند ماه 1394 در خصوص حداقل شرایط لازم برای صدور مجوز و تمدید صندوق ها و ابلاغیه شماره 12020065 تاریخ 23 شهریور 95 در خصوص نصاب سرمایه گذاری و افزایش سقف صدور واحدهای سرمایه گذاری تنها در اوراق بهادار بادرآمد ثابت و در اوراق بهادار بادرآمد ثابت" در بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد.

 

روز سه شنبه، 23 آذر ماه 1395، نهمین نشست با مدیران صندوق های سرمایه گذاری در بورس تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت بورس تهران، طوبی دهقانی، مدیر امور ناشران بورس تهران اظهار داشت: با توجه به دغدغه صندوق های سرمایه گذاری در خصوص ابلاغیه اصلاحات نصاب سرمایه گذاری و حداقل شرایط بدوی درخواست صدور مجوز و تمدید فعالیت صندوق ها که در اسفندماه 1394 به صندوقها ابلاغ شده است، دستور جلسه نهمین جلسه نشست با صندوق ها را به این موضوع اختصاص یافت که امیدواریم با برگزاری این نشست سازمان از مسائل و نگرانی های صندوق ها مطلع شود و با رفع مسائل مطرح شده بتوانیم شاهد یک پیشبرد و توسعه در صنعت صندوق­های سرمایه گذاری باشیم.

وی افزود: در این جلسه مدیران صندوق های سرمایه گذاری ضمن ابراز نگرانی از اجرای ابلاغیه مربوط به حداقل شرایط لازم برای صدور مجوز و تمدید صندوق ها اظهار داشتند در صورت اجرای این ابلاغیه بسیاری از صندوق ها با چالش مواجه شده و این امر منجر به خروج نقدینگی و سرمایه گذار از بازار سرمایه می‌شود.

از جمله پیشنهادات ارائه شده در این جلسه سرمایه گذاری صندوق های بادرآمد ثابت در صندوق های سهمی، همچنین انتقال سبدها به صندوق ها بود. همچنین شرکت کنندگان در این جلسه خواستار انتشار گزارش پژوهش صورت گرفته در خصوص ابلاغیه های سازمان به خصوص ابلاغیه مربوط به حداقل شرایط تمدید و حدنصاب ها بودند.

در ادامه چاوشی، رئیس سابق اداره امور بر نهادهای مالی هدف ابلاغ دستورالعمل را اعمال فلسفه واقعی ایجاد صندوق های سرمایه گذاری عنوان کرد و اظهار داشت: هدف از تشکیل و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری تجمیع سرمایه های افراد و تشکیل پرتفویی است که معنی واقعی mutual fund را بدهد. اگر قرار است صندوقی 5 یا 6 نفر سرمایه گذار با سرمایه محدود داشته باشد که نام آن سبد خواهد بود و نه mutual fund.

صباغیان سرپرست امور نهادهای مالی نیز اظهار داشت: سازمان دغدغه صندوق های سرمایه گذاری را مد نظر دارد و پیگیر مشکلات صندوق ها است. شرایط بازار و تمام جوانب در سازمان و امور نظارت بر نهادهای مالی حتما در تصمیم گیری ها لحاظ می شود. همچنین اگر راهکار و پیشنهادی از سوی صندوق ها است بصورت دقیق و با برنامه مشخص ارائه شود تا بتوان بر روی آن کار کارشناسی انجام دهیم و صرفا در قالب یک نظر نباشد.

نشست با مدیران صندوق های سرمایه گذاری در راستای تعامل بیشتر فعالان بازارسرمایه با نهادهای ناظر و تدوین کننده مقررات صورت میگیرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد