Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/wf7Wrr
1395/10/06 - 18:26 تاريخ انتشار: 2762 تعداد بازديد: 36438 كد خبر:
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مطرح کرد:
شرکت های دانش بنیان، پیشتاز اقتصاد
شرکت‌های دانش‌ بنیان در دنیا پیشتازی می‌کنند و صنایع خودروسازی و نفتی را پشت سر گذاشته اند و تا دو سال دیگر نیز همین اتفاق در اقتصاد ایران رخ خواهد داد.


پول نفت از زمانی که وارد اقتصاد ایران شده  فضای کسب و کار تمایلی برای ایده ‌پردازی و تعالی نداشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:محیط کسب و کار از زمانی که پول نفت به اقتصاد این کشور سرازیر شد، میلی برای ایده ‌پردازی وتعالی ندارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با استقبال از راه‌اندازی بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه (VC) در فرابورس گفت: در بازار سنتی ایران فرهنگ صندوق‌های جسورانه همواره وجود داشته و جوانانی را که در حجره‌ها به کار گرفته می‌شدند، نیز بر همین اساس صاحب کارآفرینی و کسب و کار می‌شدند و حالا این روش به شکل مدرن در حال تجربه است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهورادامه داد: برای خروج از سیستمی که باعث و بانی را مدیران دولتی بوده‌اند، قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌ بنیان با تعریف 80 خدمت مختلف در معافیت‌های مالی، گمرکی و حتی نظام وظیفه تعریف شده است.

به گفته وی حضور شرکت‌های دانش‌ بنیان ایجاد محیط کسب و کاری نوین است و صنعت تنها کارخانه نیست.

وی افزود: هم اکنون 2850 شرکت دانش‌ بنیان و هزاران استارت‌آپ در این محیط کسب و کار جدید فعالیت می‌کنند و چندین هزار جوان با قدرت فزاینده‌ای که حداکثر تا 5 سال آینده شکوفا خواهد شد، به کار مشغول‌اند. هر روز در حالی یک تجارت جدید متولد می‌شود که برخی از این شرکت‌های دانش بنیان در ظرف 5 ماه با صد برابر شدن بازدهی درآمدی برخوردار شده‌اند و در حال حاضر نیز 4 شرکت استارت آپ وجود دارد که درآمد فروش آنها به مرز 5 هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه اشتغال از محیط کسب و کار ایجاد می‌شود، گفت: فرهنگ جامعه باید در نگاه به کسب و کار و فعالیت‌های دانش بنیان تغییر کند، به طور حتم از طریق وام بانکی نمی‌توان اشتغال ایجاد کرد.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌ بنیان در دنیا پیشتازی می‌کنند و صنایع خودروسازی و نفتی را پشت سر گذاشته اند و تا دو سال دیگر نیز همین اتفاق در اقتصاد ایران رخ خواهد داد و مطمئن هستم، با پیگیری فرهنگ حمایت از کسب و کار دانش بنیان می‌توان فرهنگ غلط اتکا به اقتصاد نفتی را از کشور بیرون انداخت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد