Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/kkQ4PE
1395/09/28 - 15:01 تاريخ انتشار: 1126 تعداد بازديد: 36481 كد خبر:
به مدد نمادهای بزرگ؛
شاخص کل سبزپوش شد
امروز شاخص کل بورس با رشدی 25 واحدی به رقم 80هزار و 709 واحد رسید. نمادهای سرمایه گذاری غدیر، مخابرات، تاپیکو، هلدینگ پارسیان، فولاد مبارکه و بانک کارآفرین با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص، باعث رشد آن شدند. این در حالی بود که ملی مس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.
 

 

در داد و ستدهای اولین روز کاری هفته سهامداران بیش از 664 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در نتیجه معاملات روز یک شنبه بیش از 664 برگه سهم، حق تقدم و دارایی مالی در بورس تهران دست به دست شد که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 465 میلیارد ریال بود که در 41 هزار نوبت معاملاتی دست به دست شد.

همچنین امروز شاخص کل بورس با رشدی 25 واحدی به رقم 80هزار و 709 واحد رسید. نمادهای سرمایه گذاری غدیر، مخابرات، تاپیکو، هلدینگ پارسیان، فولاد مبارکه و بانک کارآفرین با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص، باعث رشد آن شدند. این در حالی بود که ملی مس بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.

امروز شاخص بازار اول در حالی 31 واحد بالا رفت که شاخص بازار دوم 19 واحد افت را شاهد بود.

گفتنی است گروه های خودرو، مواد دارویی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای کاشی پارس، فولاد امیر کبیر کاشان، فرآورده های تزریقی ایران، گروه صنعتی بوتان، صنایع شیمیایی سینا، نصیر ماشین و صنایع خاک چینی ایران بود.

در مقابل نمادهای سیمان صوفیان، سیمان هگمتان، سرمایه گذاری صنعت بیمه، سیمان شرق، آبادگران ایران، سیمان شمال و پارس الکتریک با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

همچنین امروز اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت کارکنان نفت، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا و اوراق صکوک ساخت توسعه ملی با بیشترین تقاضای خرید، طولانی ترین صف ها را داشتند.

این در حالی بود که گروهی دیگر از سرمایه گذاران با ثبت بیشترین عرضه ها در نمادهای واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، سهام سیمان قائن، واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، حق تقدم سیمان شرق و اوراق صکوک رایتل، سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز بیشترین ارزش معاملات در نماد اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 205 میلیارد سهم و بیشترین حجم معاملات در نماد حق تقدم پارس خودرو ثبت شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد