Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/z7tWWj
1395/09/28 - 15:39 تاريخ انتشار: 1478 تعداد بازديد: 36487 كد خبر:
گزارش روز؛
بانکی ها در غیاب نمادهای بزرگ خود همچنان کم فروغ
تنها نمادهای مثبت گروه بانکی، حکمت و وکار بودند که به علت جابجایی بلوک حدود 2.5 میلیون سهمی نماد وکار و خرید حدود 3.3 میلیون سهمی حقوقی در نماد حکمت ایجاد شد این در حالی بود که نمادهای وتجارت، وبصادر و وبملت همچنان متوقف و مابقی هم گروهی ها کم فروغ، متعادل و منفی دنبال شدند.
 

گروه خودرویی پس ازشروعی متعادل و مثبت اکثرا با افزایش عرضه ها مواجه شدند و با معاملاتی منفی به کار خود پایان دادند در این میان نمادهای خنصیر و خفناور همچنان از اقبال به مراتب بیشتری برخوردار بودند. همچنین نماد خپارس پس از تصویب و اعمال افزایش سرمایه 235 درصدی با افت حدود 1.5 درصدی به گردونه معاملات بازگشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، اکثر نمادهای گروه حمل و نقل متعادل با گرایشی منفی دنبال شدند اما دادوستدهای مثبت، افزایش حجم معاملات و تقاضا در نماد حریل نمایان بود.

درگروه بیمه ای در حالی با صف خرید نمادهای میهن و دانا مواجه شدیم که مابقی هم گروهی ها اکثرا معاملاتی کم حجم، متعادل و منفی را تجربه کردند. تنها نمادهای مثبت گروه بانکی، حکمت و وکار بودند که به علت جابجایی بلوک حدود 2.5 میلیون سهمی نماد وکار و خرید حدود 3.3 میلیون سهمی حقوقی در نماد حکمت ایجاد شد این در حالی بود که نمادهای وتجارت، وبصادر و وبملت همچنان متوقف و مابقی هم گروهی ها کم فروغ، متعادل و منفی دنبال شدند.

در شروع بازار گروههای فلزی و معدنی اکثرا مثبت بودند که با گذشت زمان به تعادل رسیدند در این بین نمادهای ذوب، فرآور،کاما، فولاژ و فجر از تقاضای به مراتب بالاتری برخوردار بودند همچنین نماد کیمیا در گروه رویی به دلیل رشد سریع ماه های گذشته از فشار فروش به مراتب بیشتری برخوردار بود تا جایی که صف فروش را نیز تجربه کرد. مراسم شروع عملیات اجرایی پروژه فولاد یزد 1 امروز در محل سایت این پروژه با حضور مقامات استانی و کشوری برگزار می‌شود. مدیر پروژه فولاد یزد 1 در شرکت مهندسی برسو گفت: ظرفیت تولید این پروژه را سالانه 700 هزار تن اعلام کرد و گفت: در صورت گشایش ال سی بخشی از قراردادهای پروژه که اخیرا فعال شدند می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این پروژه طی 24 ماه آینده به بهره‌برداری برسد. منفرد افزود: ارزش قرارداد این پروژه 130 میلیون یورو در بخش ارزی و 270 میلیارد تومان در بخش ریالی است.

درگروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها که همسو با جو متعادل و کم فروغ بازار، اکثرا کم حجم، متعادل و منفی دنبال شدند، نمادهای تاپیکو، شرانل، پارسان، پاکشو، شپمچا و شسینا از اقبال بیشتری برخوردار بودند و معاملات مثبت تری را تجربه کردند. قیمت خوراک گاز مجتمعهای پتروشیمی در آبانماه ٣٢٦٦ ریال تعیین شد. همچنین معاونت برنامه ریزی وزارت نفت پیش تر قیمت هر مترمکعب استاندارد گاز طبیعی را برای مهرماه ٣ هزار و ١٠٠ ریال تعیین و اعلام کرده بود.

لبوتان تک نماد صف خرید و نمادهای وهور، بکام، بکاب، تکمبا و لخزر، نمادهای مثبت گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته بودند و مابقی اکثرا معاملاتی متعادل و منفی داشتند. همچنین نماد بالاس پس از ارائه اطلاعات پیش بینی سود متعادل و منفی بازگشایی شد.

گروه سیمانی منفی و گروه ساختمانی متعادل و منفی بودند در این میان نماد وآذر صف خرید و نمادهای ثپردیس و ثباغ متعادل سپری شدند.

در گروه غذایی شاهد تشکیل صف خرید، معاملات مثبت اما کم حجم نمادهای غمینو، غسالم، غبهنوش و غفارس بودیم در آنسو و در گروه قندی نمادهای قشهد، قچار و قزوین  پرتقاضا و مثبت بودند و مابقی متعادل به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای وغدیر و اخابر با رشد حدود 25.42 واحدی به ارتفاع 80,709  رسید که در این بین نمادهای فملی و شیراز بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

 پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد