Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/6o25VQ
1395/09/29 - 12:32 تاريخ انتشار: 1760 تعداد بازديد: 36518 كد خبر:
از سوی شرکت بورس اعلام شد؛
نکات کلیدی قراردادهای اختیار معامله سهام
قراردادهای تعریف شده از نوع اختیار خرید هستند و سرمایه گذاران می توانند فقط نسبت به اخذ موقعیت خرید در نمادهای ایجاد شده اقدام کنند و اخذ موقعیت فروش تنها در صورت بستن موقعیت های قبلی اخذ شده امکان پذیر خواهد بود. در ضمن معاملات از طریق سامانه نامک کارگزاران انجام می شود.

 

نکات کلیدی و با اهمیت در خصوص قراردادهای اختیار معامله سهام اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شرکت بورس تهران، نکات کلیدی در خصوص قراردادهای اختیار معامله سهام که از اهمیت ویژه ای برخوردار است توسط اداره ابزار های نوین مالی اعلام شد.

قراردادهای تعریف شده از نوع اختیار خرید است و سرمایه گذاران می توانند فقط نسبت به اخذ موقعیت خرید در نمادهای ایجاد شده اقدام کنند و اخذ موقعیت فروش تنها در صورت بستن موقعیت های قبلی اخذ شده امکان پذیر خواهد بود. در ضمن معاملات از طریق سامانه نامک کارگزاران انجام می شود.

سبک اعمال این نوع از قراردادها، از نوع اروپایی بوده، به این معنا که فقط در سررسید قابلیت اعمال خواهند داشت.

همچنین در نحوه اعمال باید توجه داشت که نحوه اعمال قراردادها بصورت غیرخودکار است، به این ترتیب که دارندگان موقعیت باز خرید در صورت تمایل به اعمال باید درخواست اعمال خود را از طریق کارگزار مربوطه و مطابق با قرارداد مشتری-کارگزار، به اتاق پایاپای اعلام کنند.

تسویه در قراردادهای اختیار معامله سهام به سه صورت امکان پذیر است که باید توسط دارندگان موقعیت باز خرید در صورت اعمال قرارداد و همچنین دارندگان موقعیت باز فروش به کارگزار مربوطه اعلام شود: صرفاً قدی: تسویه فقط به صورت نقدی انجام شود. اول نقدی بعد فیزیکی: اولویت با تسویه نقدی است در غیراین صورت تسویه بطور فیزیکی انجام می گیرد. صرفاً فیزیکی: تسویه فقط بصورت فیزیکی انجام شود.

 دارندگان موقعیت باز خرید امکان انتخاب هر 3 گزینه را خواهند داشت، اما برای دارندگان موقعیت باز فروش تنها 2 گزینه آخر قابل انتخاب است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد