Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/e552sz
1395/09/29 - 14:13 تاريخ انتشار: 1485 تعداد بازديد: 36527 كد خبر:
با بیشترین حجم و ارزش معاملات؛
خودرو، شیمیایی و سرمایه گذاری ها در صدر صنایع ایستادند
بورس تهران در روز دوشنبه شاهد صدرنشینی سه گروه خودرو، شیمیایی ها و سرمایه گذاری ها در میان صنایع بورسی بود.

 

امروز، سهامداران بورس تهران بیش از 804 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش یک هزار و 508 میلیارد ریال در 44 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در داد و ستدهای روز جاری، دوشنبه 29 آذر ماه 1395، گروه های خودرو، شیمیایی و سرمایه گذاری ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

در این میان بیشترین حجم معاملات متعلق به نماد حق تقدم پارس خودرو با معامله 160 میلیون سهم بود و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با معامله 100 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کرد.

امروز شاخص کل با تاثیر منفی ملی صنایع مس ایران، صنعتی و معدنی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و توسعه معادن و فلزات 295 واحد پایین آمد و به رقم 80 هزار و 413 واحد رسید.

این در حالی بود که نمادهای پارس خودرو و هلدینگ نفت و گاز پارسیان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

امروز شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 294 و 155 واحد افت کردند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای حمل و نقل پتروشیمی، سیمان بجنورد، بیمه دانا، پارس خودرو، گروه صنعتی ملی، سرمایه گذاری آتیه دماوند و صنایع شیمیایی سینا بود.

در مقابل نمادهای کمک فنر ایندامین، معادن بافق، لاستیکی سهند، سپنتا، سبحان دارو ، کاشی پارس و سایپا شیشه با بیشترین کاهش قیمت، در انتهای جدول معاملات نشستند.

در پایان معاملات امروز سهامداران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی، اوراق مشارکت کارکنان نفت و سهام پارس خودرو بیشترین تقاضا و طولانی ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

این در حالی بود که گروهی دیگر از سرمایه گذاران برای فروش واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام سیمان قائن، لاستیکی سهند، اوراق صکوک مرابحه سایپا، واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه، اوراق مشارکت شهرداری مشهد و سهام لیرینگ صنعت و معدن بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را به خود اختصاص دادند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد