Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/rJUm7t
1395/09/30 - 15:26 تاريخ انتشار: 1349 تعداد بازديد: 36569 كد خبر:
در آخرین روز پاییزی بورس تهران؛
حجم و ارزش معاملات رشد کرد
در داد و ستدهای آخرین روز آذرماه بورس تهران شاهد معامله بیش از یک میلیارد و 210 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی بود. ارزش مبادلات امروز بیش از 2هزار و 47 میلیارد ریال بود که در 59 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.
 

در آخرین روز آذرماه حجم و ارزش معاملات در بورس تهران رشد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای آخرین روز آذرماه بورس تهران شاهد معامله بیش از یک میلیارد و 210 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی بود. ارزش مبادلات امروز بیش از 2هزار و 47 میلیارد ریال بود که در 59 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

گفتنی است بیشترین حجم معاملات متعلق به نماد حق تقدم پارس خودرو با معامله 511 میلیون سهم بود. همچنین اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 339 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کرد.

همچنین گروه های خودرو، شیمیایی ها و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

رشد حجم و ارزش معاملات در حالی در بازار امروز ثبت شد که شاخص کل به دلیل تاثیر منفی نمادهای مخابرات، ملی مس، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، چادرملو و فولاد مبارکه 290 واحد افت کرد و به رقم 80 هزار و 122 رسید.

این در حالی بود که هلدینگ نفت و گاز پارسیان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شد.

شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 256 و 331 واحد نزولی شدند.

در جریان داد و ستدهای امروز بورس تهران نمادهای بیمه دانا، سرمایه گذاری نور کوثر ایرانیان، کاشی الوند، گروه صنعتی ملی، کاشی پارس، کارخانجات تولیدی شیشه رازی و لیزینگ ایرانیان با بیشترین رشد قیمت در صدر جدول قرار گرفتند.

این در حالی بود که نمادهای لاستیکی سهند، فراوری مواد معدنی، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، معدنی دماوند، ملی سرب و روی ایران، باما و کالسیمین با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران در پایان معاملات امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و صکوک فولاد کاوه کیش بیشترین تقاضاها را ثبت کردند.

این در حالی بود که در سوی دیگر بازار واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام سیمان قائن، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک رایتل، سهام صنایع لاستیکی سهند و واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه با بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش مواجه شدند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد