Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/84GbMm
1395/10/01 - 15:22 تاريخ انتشار: 4406 تعداد بازديد: 36614 كد خبر:
گزارش روز؛
بازاری کم حجم اما مثبت
با توجه به ادامه توقف نمادها، قرار داشتن در آخرین روز هفته و افت چند روزه قیمت ها، شاهد شروعی کم حجم اما مثبت در اکثر گروه ها بخصوص در گروه خودرویی بودیم موضوعی که ریسک نقد شوندگی بازار را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
 

با توجه به ادامه توقف نمادها، قرار داشتن در آخرین روز هفته و افت چند روزه قیمت ها، شاهد شروعی کم حجم اما مثبت در اکثر گروه ها بخصوص در گروه خودرویی بودیم موضوعی که ریسک نقد شوندگی بازار را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، در گروه خودرویی که اکثرا معاملات متعادل و مثبتی داشتند نمادهای خمحرکه، خمهر، خزر، خشرق، ختراک و حق تقدم خپارس از اقبال بیشتر و نمادهای خکمک و خلنت از فشار فروش بیشتری برخوردار بودند و معاملاتی منفی را تجربه کردند اما با گذشت زمان معاملات افزایش تقاضا در گروه مذکور افزایش یافت به طوریکه نمادهای ورنا و خگستر نیز تا آستانه صف خرید شدن پیش رفتند.

 در گروه حمل و نقل نمادهای حفارس و حتوکا صف خرید ، نمادهای حسینا، توریل و حپترو مثبت و نمادهای حکشتی و حتاید منفی دنبال شدند.

گروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری اکثرا همسو با جو مثبت بازار، معاملاتی متعادل و مثبت داشتند و تنها گروه لیزینگی کم اقبال تر دنبال شدند. در گروه های مذکور نمادهای وبیمه، وانصار، میهن، آسیا، وسبحان، وساپا، ونیرو، ولبهمن و وملت معاملات مثبت تری داشتند. مشاور رییس کل بانک مرکزی با تشریح کامل مدل جدید نظارت بر عملکرد بانک‌ها، از تکمیل مطالعات در این خصوص خبر داد و گفت:‌ بانک ها بر اساس این مدل بر مبنای ریسک در ۴ گروه دسته‌بندی می‌شوند. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره احتمال راه اندازی بازار آتی ارز تا پایان امسال، گفت: اجرای این طرح به سیاست های ارزی بانک مرکزی بستگی دارد.

گروه های فلزی و معدنی اکثرا مثبت بودند در این بین نمادهای کمنگنز، کاما، فلوله، فسرب، فولای، کیمیا، کدما، فزرین و کبافق از اقبال بیشتری برخوردار بودند و رشد قیمتی بالاتری را تجربه کردند همچنین نماد توسعه معادن روی ایران پس از تعدیل پیش بینی سود و اعلام تعدیل مثبت 20 درصدی متعادل و منفی مورد بازگشایی قرار گرفت اما در ادامه و علیرغم جو مثبت گروه، به صف فروش رسید.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها اکثرا متعادل و مثبت سپری شدند در این بین نمادهای ساینا، شلعاب، شبریز، شاوان، شخارک، شسینا، شکربن، از تقاضای بالاتر و نمادهای پارسان، تاپیکو، شپارس، مارون، شپترو و کرماشا از فشار فروش بیشتری برخوردار بودند همچنین نماد زاگرس پس از ارائه اطلاعات پیش بینی سود سال 95 و اعلام تعدیل مثبت 36 درصدی با رشد حدود 1.7 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت اما با افزایش تقاضا مواجه شد و در نهایت با رشد حدود 4.5 درصدی به کار خود پایان داد. پس از آنکه ایران قراردادی برای فروش روزانه ۳۵ تا ۶۰ هزار بشکه نفت خام با شرکت ساراس ایتالیا امضا کرد، دومین قرارداد بلندمدت فروش نفت خام ایران با بزرگترین شرکت نفتی ایتالیا امضا شد. بر اساس این قرارداد جدید، پیش‌بینی می‌شود از ابتدای ژانویه تا دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی دستکم روزانه ۶۰ هزار بشکه و تا سقف ۱۰۰ هزار بشکه نفت خام به صورت روزانه توسط شرکت ملی نفت ایران به انی ایتالیا فروخته شود.

به جر نمادهای فاذر، بشهاب، وهور و بترانس که منفی بودند سایر گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته اکثرا معاملاتی متعادل و مثبت و برخی نمادها همانند رتکو، حفاری، تایرا و لابسا صف خرید را نیز تجربه کردند.

در شروع بازار افزایش تقاضا و معاملات مثبت گروه های سیمانی و ساختمانی را نظاره گر بودیم به طوریکه نمادهای سبجنو، سهگمت، کرمان و ثاباد با جهش قیمتی صف خرید شدند اما در ادامه بازار با تعادل بیشتری مواجه شدند.

در شروع بازار نماد شرکتهای نورد و تولیدات قطعات فولادی، بین المللی توسعه ساختمان، توسعه شهری توس گستر با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شدند در پایان معاملات نیز نماد شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، نفت پارس جهت برگزاری مجمع فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره و حق تقدم آن با توجه به توقف نماد اصلی، متوقف شدند تا همچنان با ادامه توقف نمادها مواجه باشیم. گروه بتا منفی قندی همسو با جو مثبت بازار، معاملاتی متعادل و مثبت را در کنار برخی تک نمادها همانند کی بی سی، پخش، دشیمی، کساوه، کسعدی، کپشیر، کفپارس، کساپا، پتایر، تلیسه، غفارس، غپاک، و رتاپ تجربه کردند. شرکت کی بی سی نیز طی گزارش 6 ماه با تعدیل مثبت 14 درصدی مبلغ 660  ریال پیش بینی سود برای سال 95 اعلام کرد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر معاملات مثبت نمادهای کگل و شخارک با رشد حدود 127 واحدی به ارتفاع 80,250  واحدی رسید که در این بین نمادهای پارسان، تایپکو و همراه بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد