Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/blYIsq
1395/10/03 - 12:07 تاريخ انتشار: 3916 تعداد بازديد: 36620 كد خبر:
برنامه عرضه اولیه نخستین SME در فرابورس ایران
معاملات «شگامرن» در تابلوی رشد بازار شرکت‌های کوچک و متوسط رقم می‌خورد
شرکت مجتمع پتروصنعت گامرون به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های پذیرش شده در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس دارای 60 میلیارد ریال سرمایه و 60 میلیون سهم است که 10 درصد از این تعداد سهام یکشنبه پنج دی ماه در تابلوی رشد بازار SMEعرضه اولیه می‌شود.

یکشنبه پنج دی ماه نخستین شرکت SME در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط عرضه اولیه می‌شود تا به طور رسمی معاملات سهام در این بازار متمایز که معامله‌گران آن نیز شرایط ویژه‌ای دارند آغاز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، شرکت مجتمع پتروصنعت گامرون به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های پذیرش شده در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس دارای 60 میلیارد ریال سرمایه و 60 میلیون سهم است که 10 درصد از این تعداد سهام یکشنبه پنج دی ماه در تابلوی رشد بازار SMEعرضه اولیه می‌شود.

در این میان نکته مهم در خصوص نحوه معاملات در این بازار و تفاوت آن با سایر بازارهای سهام در بورس تهران و فرابورس ایران این است که سهامداران حقیقی امکان خرید سهم در عرضه اولیه را ندارند.

 در واقع بر اساس دستورالعمل موجود خرید سهام در بازار SME توسط تمامی اشخاص حقوقی و سرمایه‌گذاران نهادی امکان پذیر است و سرمایه‌گذاران نهادی شامل بانک‌ها و بیمه‌ها،هلدینگ‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

همچنین هر شخص حقیقی یا حقوقی که بیش از 5 درصد یا بیش از 5 میلیارد ریال از ارزش اسمی اوراق بهادار در دست انتشار ناشر را خریداری کند در زمره سرمایه‌گذاران نهادی قرار می‌گیرد. در این میان شرکت‌های دولتی و اعضای هیات‌مدیره و مدیران ناشر یا اشخاصی که کارکرد مشابه دارند نیز جزو سرمایه‌گذاران نهادی محسوب می‌شوند و امکان خرید سهام در این بازار را دارند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد