Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/5PGgjh
1395/10/04 - 15:49 تاريخ انتشار: 1488 تعداد بازديد: 36647 كد خبر:
بورس تهران در روز شنبه؛
سنگین ترین تقاضاها در اوراق صکوک ثبت شد
در این روز معاملات نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، تاپیکو، سرمایه گذاری غدیر، توسعه معادن روی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی باعث شد تا این نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرده و باعث افت 88 واحدی این متغیر شدند.
 

در داد و ستدهای اولین روز کاری هفته سهامداران بیش از 793 میلیون برگه سهم و حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در معاملات امروز سهامداران بیش از 793 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار جا به جا کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 719 میلیارد ریال بود و در 44 هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

در این روز معاملات نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، تاپیکو، سرمایه گذاری غدیر، توسعه معادن روی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی باعث شد تا این نمادها بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرده و باعث افت 88 واحدی این متغیر شدند.

در مقابل نماد پارس خودرو بیشترین تاثیر مثبت را بر این متغیر ثبت کرد و مانع افت بیشتر آن شدند.

به این ترتیب شاخص کل امروز در رقم 80هزار و 161 واحد به کار خود پایان داد.

در جریان این معاملات شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 74 و 123 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش صنایع خودرو، فرآورده های نفتی و قند و شکر با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

بیشترین افزایش قیمت ها نیز امروز در نمادهای شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، سیمان شاهرود، مهرکام پارس، سیمان داراب، نیروترانس،سیمان بجنورد و کمک فنر ایندامین ثبت شد.

در مقابل نمادهای پتروشیمی آبادان، سیمان بهبهان، توسعه معادن روی، بیمه دانا، فرآوری مواد معدنی، ملی سرب و روی ایران و لیزینگ ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران امروز برای خرید واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق صکوک ساخت توسعه ملی، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و صکوک بنا گستر کرانه بیشترین تقاضاها را ثبت کردند.

اما در سوی دیگر این بازار، سهامداران برای خروج از سهام توسعه معادن روی، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام سیمان قائن، اوراق صکوک مرابحه سایپا، سهام بورس، واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه و اوراق مشارکت شهرداری مشهد بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را ثبت کردند.

در پایان معاملات امروز سهامداران بیشترین حجم معاملات را در نماد حق تقدم پارس خودرو با معامله 286 میلیون سهم ثبت کردند و بیشترین ارزش معاملات نیز متعلق به اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 745 میلیارد ریال بود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد