Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/6h0Iy0
1395/10/05 - 15:37 تاريخ انتشار: 2006 تعداد بازديد: 36679 كد خبر:
گزارش روز؛
روز خوب سیمانی ها و قندی ها
در جریان داد و ستدهای امروز، یکشنبه 5 دیماه 1395، گروه خودرویی اکثرا متعادل و منفی دنبال شدند؛ در این میان نمادهای خپارس ح، خکار، ختور، خموتو و خاذین همچنان پر تقاضا ظاهر شدند و معاملات متعادل و مثبتی را تجربه کردند.

 

امروز، در گروه خودرویی، علیرغم منفی بودن نماد خپارس، معاملات پر تقاضای حق تقدم آن قابل تامل بود، دادوستدهایی که از ریسک بسیار بالایی برخوردار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر از معاملات منفی نمادهای فولاد و فملی با افت 262.37 واحدی به ارتفاع 79 هزار و 898 رسید که در این بین نمادهای پکرمان و تایرا بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

در گروه حمل و نقل نیز تنها معاملات نماد حفارس مثبت بود و متعادل و منفی سپری شدند.

گروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری با ادامه بازار کم فروغ هفته های اخیر سپری شدند و تنها برخی نمادها از تقاضای بالاتری برخوردار بودند و معاملاتی مثبت را تجربه کردند. از جمله نمادهای مذکور به وکوثر، میهن، اتکام، ملت، وگستر، وسبحان، وتوصا و گوهران می توان اشاره کرد.

شرکت بیمه پاسارگاد پس از برگزاری جلسه هیأت مدیره در خصوص افزایش سرمایه و ارائه اطلاعات پیش بینی با سرمایه جدید متعادل مورد بازگشایی قرار گرفت؛ اما با توجه به برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام طی روز سه شنبه جاری، مجددا در پایان معاملات متوقف شد.

نماد فپنتا از معدود نمادهای مثبت گروه فلزی ومعدنی بود و سایر هم گروهی ها معاملاتی اکثرا منفی را تجربه داشتند؛ در این بین گروه سنگ آهنی از فشار فروش کمتر و گروه روی از فشار فروش به مراتب بیشتری برخوردار بودند. اما در اواخر بازار گروه روی با موج جدید تقاضا مواجه شد به طوریکه اکثرا نوسانات مثبتی را تجربه کردند و از معاملات مثبت آنها طی دادوستدهای فردا حکایت داشتند.

در گروه‌های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها نمادهای شسینا و شپمچا همچنان صف خرید، نماد ساینا با جهش قیمتی به صف خرید رسید، نمادهای زاگرس، شکلر، شلعاب و وپترو مثبت و مابقی اکثرا متعادل و منفی دنبال شدند. سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید نفت ایران از نخستین ماه سال جاری میلادی تا سپتامبر یعنی ظرف مدت 9 ماهه نخست سال 2016 میلادی با 18.8 درصد افزایش به 3 میلیون و 920 هزار بشکه در روز رسید. بر اساس این گزارش، تولید نفت ایران به همراه میعانات گازی در ماه سپتامبر به 4 میلیون و 170 هزار بشکه در روز رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از رشد 870 هزار بشکه ای در روز برخوردار است. تولید نفت ایران در ماه سپتامبر، بیشترین رقم از دهه 1980 میلادی به بعد است. همچنین انتظار می رود صادرات نفت سنگین ایران با گرید جدید تا سه سال آینده به 700 هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند. در گزارش سازمان اطلاعات انرژی آمریکا عنوان شده که ایران قصد دارد تولید نفت خود را ظرف مدت 2 تا 3 سال آینده به 5 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

درگروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته با ادامه حمایت و خرید حقوقی ها، جهش قیمتی و صف خرید نمادهای لسرما، بالبر و تایرا را نظاره گر بودیم نمادهای بنیرو، بسویچ و لبوتان نیز معاملاتی مثبت داشتند اما مابقی هم گروه ها اکثرا متعادل و منفی به کار خود پایان دادند.

گروه سیمانی اکثرا مثبت بودند، در این میان نمادهای سفانو، سشمال و سبجنو با اقبال بیشتر و صف خرید مواجه شدند؛ اما به جز نمادهای ثپردیس و وآذر که مثبت بودند سایر نمادهای گروه ساختمانی اکثرا متعادل و منفی سپری شدند.

نماد سرمایه گذاری ساختمان ایران پس از انتشار تعدیل منفی مجدد با افت حدود 17.5 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. همچنین نماد شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب جهت برگزاری مجمع سالیانه صاحبان سهام در پایان معاملات متوقف شد. نوسازی و ساختمان تهران طی گزارش 3 ماه با تعدیل منفی 211 درصدی مبلغ 467 ریال پیش بینی زیان اعلام کرد و طی دوره 3 ماهه 83 ریال زیان به ازای هر سهم محقق کرد.

افزایش تقاضا در گروه قندی موجب معاملات مثبت آنها شد تا جایی که اکثرا با رشد قیمتی و صف خرید به کار خود پایان دادند. سایر گروه های کوچک نیز حرفی برای گفتن نداشتند و اکثرا کم حجم، متعادل و منفی دنبال شدند و تنها برخی تک نمادها از اقبال بیشتری برخوردار بودند به عنوان نمونه در گروه آی تی تنها نماد رتاپ بواسطه معاملات دوطرفه و بلوکی حقوقی ها معاملاتی متعادل، مثبت و پرحجم بود.

مدیرعامل شرکت بورسی آسان‌پرداخت اظهار داشت: این شرکت با همکاری بزرگ‌ترین مرجع سفارش آنلاین غذا، عملیات سفارش‌گذاری و پرداخت وجه غذا را برای مشتریان خود آسان‌تر کرده است.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد