Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/tkGm3N
1395/10/05 - 12:35 تاريخ انتشار: 1155 تعداد بازديد: 36689 كد خبر:
روز یک شنبه در بورس تهران ثبت شد؛
صدر نشینی سه صنعت خودرو، شیمیایی و کانه های فلزی
گفتنی است سهامداران بورس تهران امروز بیش از یک میلیارد و 143 میلیون برگه سهم ،حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش دو هزار و 857 میلیارد ریال دست به دست کردند. این معاملات در 52 هزار نوبت انجام شد.
 

در داد و ستدهای روز یک شنبه گروه های خودرو، شیمیایی و کانه های فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت بازار قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)؛ در داد و ستدهای روز یک شنبه بیشترین حجم معاملات در نماد حق تقدم پارس خودرو با معامله 682 میلیون برگه سهم انجام شد. این در حالی بود که اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله یک هزار و 27 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کرد.

گفتنی است سهامداران بورس تهران امروز بیش از یک میلیارد و 143 میلیون برگه سهم ،حق تقدم و سایر دارایی های مالی را به ارزش دو هزار و 857 میلیارد ریال دست به دست کردند. این معاملات در 52 هزار نوبت انجام شد.

همچنین امروز سهامداران شاهد افت 262 واحدی شاخص کل بودند. در نتیجه این کاهش شاخص کل در رقم 79هزار و 898 قرار گرفت. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 218 و 375 واحد افت کردند.

نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، کشتیرانی، سرمایه گذاری غدیر، سرمایه گذاری ساختمان ایران، پارس خودرو و ایران خودرو امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند و باعث افت این متغیر شدند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای ایرکاپارت صنعت، سپنتا، سرماآفرین، کابل البرز، قند هکمتان، قند نقش جهان و قند نیشابور بود.

در مقابل نمادهای سرمایه گذاری ساختمان ایران، توسعه معادن روی، درخشان تهران، لیزینگ ایرانیان، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، صنایع خاک چینی ایران و پتروشیمی شیراز با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سهامداران امروز برای خرید واحدهای پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق مشارکت شهرداری شیراز، سهام پتروشیمی شیراز، سهام تراکتورسازی ایران و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضای خرید را ثبت کردند.

این در حالی بود که گروهی دیگر از سرمایه گذاران بورس تهران برای خروج از واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام توسعه معادن روی، سیمان قائن، بورس، صکوک بنا گستر کرانه، صکوک مرابحه سایپا و واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را ثبت کردند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد