Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/i2csQY
1395/10/06 - 14:53 تاريخ انتشار: 1439 تعداد بازديد: 36710 كد خبر:
به مدد نمادهای بزرگ؛
شاخص بورس سبزپوش شد
امروز شاخص کل بورس متاثر از رشد قیمت نمادهای گل گهر، فولاد مبارکه، پتروشیمی خارک، پتروشیمی جم، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و پتروشیمی شیراز مثبت شد. این در حالی بود که نماد پارس خودرو بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر ثبت کرد.
 

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص کل بورس پس از استراحت در دو روز گذشته ، سبزپوش شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس 67 واحد رشد کرد و به رقم 79 هزار و 966 رسید.

گفتنی است امروز شاخص کل بورس متاثر از رشد قیمت نمادهای گل گهر، فولاد مبارکه، پتروشیمی خارک، پتروشیمی جم، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و پتروشیمی شیراز مثبت شد. این در حالی بود که نماد پارس خودرو بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر ثبت کرد.

سهامداران امروز بیش از 981 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش دو هزار و 243 میلیارد ریال در 51 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

در این میان گروه های شیمیایی، خودرو و کانه های فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

همچنین حق تقدم پارس خودرو با معامله 320 میلیون برگه سهم بیشترین حجم معاملات را داشت. بیشترین ارزش معاملات نیز متعلق به اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 799 میلیارد ریال بود.

صدرنشینی بازار امروز نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای کشت و صنعت چین چین، پتروشیمی شیراز، فرآوری مواد معدنی، صنایع خاک چینی ایران، سپنتا، معادن بافق و باما بود.

در مقابل نمادهای بورس، تولیدی مهرام، سرمایه گذاری ساختمان ایران، پارس مینو، گرانیت بهسرام، سیمان سپاهان و سیمان هگمتان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

در پایان معاملات امروز واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام پتروشیمی شیراز، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و سهام قند پیرانشهر با بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید همراه شدند.

اما در سوی دیگر بازار گروهی از سرمایه گذاران بورس تهران برای فروش واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک بناگستر کرانه، حق تقدم پارس خودرو، اوراق صکوک مرابحه سایپا، سهام بورس، واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه و سهام سیمان قائن بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را تشکیل دادند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد