Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/ehr58g
1395/10/06 - 16:30 تاريخ انتشار: 2757 تعداد بازديد: 36713 كد خبر:
در مراسم رونمایی؛
زنگ معاملات VC ها و SME ها در فرابورس زده شد
100 شرکت متقاضی ورود به بازار جدید فرابورس
عصر امروز (دوشنبه 6 دی ماه) مراسم رونمایی از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و همچنین بازگشایی بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس، با حضور دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، دکتر یزدانی رییس سازمان صنایع کوچک و متوسط و شهرک های صنعتی و دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد.
 

عصر امروز (دوشنبه 6 دی ماه) مراسم رونمایی از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و همچنین بازگشایی بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس، با حضور دکتر شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار،دکتر یزدانی رییس سازمان صنایع کوچک و متوسط و شهرکهای صنعتی، دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، مهندس ادب رییس سازمان ثبت شرکت ها و موسسات تجاری و جمع دیگری از مدیران ارشد بازار سرمایه در سالن مدرس وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر هامونی مدیر عامل شرکت فرابورس، از راه اندازی تابلوهای شرکت های دانش بنیان و رشد و همچنین ورود VCها خبر داد و گفت: اکنون شاهد شروع معاملات صندوق های جسورانه و همچنین شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس هستیم.

وی با بیان اینکه تلاشهای چند ساله سازمان بورس و شرکت فرابورس امروز به نتیجه رسیده است، گفت: بیش از صد جلسه تخصصی با صاحبنظران اقتصادی و بازار سرمایه و همچنین نهادهای مهم اقتصادی برای راه اندازی تابلوی SME و همچنین ورود VC ها به بازار سرمایه برگزار شد.

هامونی با بیان اینکه برای اجرایی شدن این طرح بزرگ تجربه سایر کشورها نیز بررسی شده است، اظهار داشت: دستور العمل پذیرش SME ها تدوین شد و امروز بالغ بر صد شرکت برای حضور در بازار سرمایه درخواست داده اند و همچنین هفت صندوق سرمایه گذاری جسورانه نیز در خواست خود را به فرابورس ارائه کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: تا کنون از این میان 5 صندوق موافقت اصولی خود را دریافت کرده و پذیره نویسی دو صندوق انجام شده و طی روزهای آینده نیز 3 صندوق دیگر پذیره نویسی می شوند.

مدیر عامل فرابورس با اشاره به عرضه اولیه گامبرون در روز جاری گفت: گز سکه نیز در این هفته عرضه اولیه آن انجام می شود و همچنین شرکت نیلی صنعت کرمان، آذر باطری ارومیه و کولاک شرق نیز به زودی عرضه می شوند.

وی در پایان عنوان کرد: ارزش دارایی این بازار جدید هم اکنون در فرابورس به رقمی بیش از 240 میلیارد تومان بالغ شده است.

در ادامه این مراسم، مهندس ادب رییس سازمان ثبت شرکت ها و موسسات تجاری دیدگاه خود درباره صندوق های جسورانه و شرک های SME را بیان کرد و گفت: راه اندازی بازار SME و همچنین ورود صندوق های جسورانه به بازار سرمایه یک حرکت جهادی است و آثار مثبت بسیاری برای اقتصاد به همراه دارد.

وی با بیان اینکه هویت بخشی به صندوق های جسورانه و شرکت های کوچک و متوسط بر عهده سازمان ثبت شرکت ها و موسسات تجاری است، گفت: هویت این نوع بنگاه های تجاری و صندوق های سرمایه گذاری با یکدیر متفاوت است. به عبارتی امور مربوط به موارد حقوقی و نوع مالکیت آنها به ویژه مالکیت معنوی این شرکت ها و صندوق ها با سایر بنگاه های اقتصادی تفاوت دارد. بر همین اساس بایستی اساسنامه متناسب و همچنین نظام داوری مناسب آنها تدوین و طراحی شود.

ادب با بیان اینکه موسسات کوچک و متوسط می توانند در ادامه حیات اقتصادی خود به شرکت هایی بزرگ تبدیل شوند، گفت: اساسنامه این شرکت ها باید با هدف گذاری های آینده آمادگی تغییرات بزرگ را داشته باشد.

وی در پایان تأکید کرد: چابک سازی قوانین این شرکت ها و همچنین انعطاف قوانین آنها امری ضروری است و سازمان ثبت شرکت ها تمام توان خود را در این خصوص انجام می دهد.


 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد