Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/AMxPli
1395/10/07 - 15:31 تاريخ انتشار: 2455 تعداد بازديد: 36754 كد خبر:
مرکز مالی ایران برگزار کرد:
کارگاه آموزشی بایسته‌ های پذیرش شرکت های کوچک و متوسط در بازار سرمایه
آموزش روش‌های تامین مالی به شرکت‌های کوچک و متوسط در بهبود و ارتقای توانایی شرکت‌ها در بهره‌مندی از مزایای تامین مالی موثر است.


مرکز مالی ایران دومین کارگاه آموزشی بایسته ‌های پذیرش در بازار سرمایه ایران را با هدف معرفی بازار سرمایه به شرکت ‌های کوچک و متوسط برگزار کرد. این کارگاه آموزشی با حضور جمعی از نمایندگان شرکت ‌های کوچک و متوسط علاقه ‌مند به پذیرش در فرابورس ایران، یکشنبه پنجم دی ‌ماه در محل این شرکت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به درخواست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ های صنعتی مرکز مالی ایران این کارگاه آموزشی با حضور جمعی از اعضای شرکت‌های کوچک و متوسط (SME ) برگزار شد.

شرکت کنندگان در ابتدای این کارگاه با بازار سرمایه و ارکان بازار سرمایه کشور آشنا شدند و در بخش دوم سارا سادات اخلاقی، سرپرست پذیرش و سیدمهدی علم‌الهدی معاون پذیرش و ناشران شرکت فرابورس ایران به ارائه توضیحات کامل در زمینه پذیرش شرکت‌های SME در فرابورس ایران پرداختند.

اخلاقی از مزایای پذیرش در بازارهای فرابورس ایران برای شرکت های متقاضی گفت و سهولت، سرعت پذیرش، امکان تامین مالی آسان و ارزان، افزایش نقدشوندگی سهام، برخورداری از معافیت مالیات عملکرد تا 10 درصد، افزایش اعتبار داخلی و بین‌المللی شرکت، امکان توثیق سهام برای اخذ تسهیلات از جمله این مزایا برشمرد.

وی همچنین کنترل حجم نقدینگی، تجهیز پس‌اندازها و منابع مالی کوچک برای طرح‌های بزرگ، افزایش شفافیت اطلاعاتی و مالیاتی، نظارت بر جریان تسهیلات بانکی و جلوگیری از رشد بی‌رویه معوقات بانکی و رشد و توسعه اقتصادی کشور را مزایای این نوع پذیرش‌ها در اقتصاد کشور دانست.

اخلاقی به  اهمیت بازار شرکت‌های کوچک و متوسط از منظر بین المللی اشاره کرد و گفت: آموزش روش‌های تامین مالی به شرکت‌های کوچک و متوسط در بهبود و ارتقای توانایی شرکت‌ها در بهره‌مندی از مزایای تامین مالی موثر است.

وی شرایط عمومی و اختصاصی، فرآیند، مدارک مورد نیاز پذیرش ، اقدامات لازم برای درج شرکت در فهرست نرخ‌های فرابورس و عرضه شرکت در بازار فرابورس، نحوه انجام معاملات و بایسته‌های حقوقی پذیرش را تشریح کرد.

سید مهدی علم‌الهدی نیز در ادامه برای رفع سوالات شرکت‌کنندگان کارگاه را به‌صورت پرسش و پاسخ ادامه داد.

در بخش پایانی مرتضی قلی‌پور، کارشناس حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار به قوانین و مقررات حاکم بر بازار سرمایه کشور اشاره کرد او گفت: در بازار سرمایه ما با مجموعه بسیار بزرگ قوانین و مقررات روبرو هستیم و با توجه به پیچیده بودن آن هر شرکتی که قصد ورود به این بازار را دارد باید با قوانین، مخاطرات، مسئولیت‌های حقوقی و ریسک‌های آن آشنایی داشته باشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد