Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/CtlM0M
1395/10/07 - 15:46 تاريخ انتشار: 4270 تعداد بازديد: 36758 كد خبر:
گزارش روز؛
نوسان محدود اکثر گروه ها
امروز، سه شنبه 7 دی ماه، دادوستدها در اکثر گروه ها با کاهش نوسان قیمت، کاهش حجم معاملات، کم فروغ دنبال شد؛ موضوعی که با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی، عدم بازگشایی نمادهای متوقف و در کل رکود فراگیر اقتصاد کل کشور و صنایع امری منطقی جلوه می دهد.

 

در پایان معاملات امروز، سه شنبه 7 دی ماه 1395، شاخص کل متاثر معاملات منفی نمادهای فملی و فولاد با افت حدود 165.77  واحدی به ارتفاع 79 هزار و 800 واحد رسید که در این بین نمادهای وبانک، وصندوق و پارسان بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، در جریان معاملات امروز، گروه خودرویی اکثرا منفی بودند، اما نماد خنصیر با جهش قیمتی به صف خرید رسید و نماد خاذین معاملاتی مثبت را تجربه کرد. در این میان حق تقدم خپارس با فشار فروش بالایی مواجه بود و پس از دادوستدهای حدود 159 میلیون سهمی با صف فروش حدود 200 میلیون سهمی به کار خود پایان داد.

گروه حمل و نقل نیز اکثرا منفی دنبال شدند و تنها نماد حفارس با جهش قیمتی به صف خرید رسید. شرکت ایرانی تولید اتومبیل (سایپا) آمار تولید و فروش 9 ماهه منتهی به 30 آذرماه 1395 را منتشر کرد. بر اساس این آمار، شرکت توانسته 85 درصد فروش مقداری پیش بینی شده بودجه مجموعه پراید و 46 درصد مبلغ فروش این مجموعه از بودجه را محقق کند. همچنین شرکت سایپا 60 درصد فروش مقداری پیش بینی شده گروه تیبا که سهم 31 درصدی مبلغ فروش می شود را محقق کرده است.

در گروه های بانکی، لیزینگی و سرمایه گذاری نمادهای حکمت، وگستر، وبیمه، وتوصا، سدبیر، پردیس، وتوسم، وبانک و وصندوق مثبت و مابقی متعادل و منفی دنبال شدند. نماد میهن در گروه بیمه ای همچنان با صف خرید مواجه بود؛ این در حالی بود که مابقی هم گروهی ها معاملاتی متعادل با گرایشی منفی را سپری کردند.

اکثر نمادهای گروه شیمیایی معاملاتی مثبت داشتند. در این بین نمادهای شاراک، زاگرس، شسینا و شپمچا با اقبال بیشتری مواجه بودند و صف خرید را تجربه کردند. همچنین نماد پترول پس از انتشار تعدیل منفی 26 درصدی، متعادل مورد بازگشایی قرار گرفت؛ اما در آنسو و در گروه های پالایشگاهی و روانکارها با ادامه معاملات فرسایشی منفی مواجه بودیم و تنها نماد شسپا دادوستدهای متعادل و مثبتی را تجربه کرد. شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان پیشنهاد هیات مدیره به مجمع فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 100 درصدی از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران را به منظور خرید ماشین آلات و تجهیزات منتشر کرد.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اعلام کرد مذاکرات و روند اجرایی مربوط به صادرات به کشورهای برزیل و استرالیا نهایی شده و بزودی کانتینرهای حاوی محصول استراتژیک «هگزامین» به استرالیا صادر خواهد شد.

در گروه های فلزی و معدنی که اکثرا متعادل و مثبت بودند. گروه روی همچنان از اقبال بیشتری برخوردار بود تا جایی که نمادهای فرآور، زنگان، فزرین، کدما، کیمیا و کبافق با صف خرید دنبال شدند؛ اما در ادامه بازار و با افزایش عرضه ها شاهد نوسانات منفی برخی نمادهای گروه فلزی و معدنی همانند نمادهای فولاد، فملی، ارفع، فنوال، ذوب، فولای و کنور بودیم. رکورد تولید گروه توسعه معادن روی ایران در تاریخ 26 آذر ماه 95 با تولید 316 تن شمش روی شکسته شد که این میزان در طی سه سال اخیر بی سابقه بوده است.

در گروه ساختمانی نماد ثتوسا پس از انتشار تعدیل منفی سنگین حدود 211 درصد با افت حدود 25 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت اما در ادامه صف فروش شد این در حالی بود که نمادهای ثفارس و ثشرق متعادل بازگشایی شدند و نماد وآذر همچنان صف خرید بود.در گروه مذکور نمادهای کرمان، ثشاهد و ثرود مثبت و مابقی معاملاتی منفی را تجربه کردند.

در گروه سیمانی که همسو با جو منفی بازار اکثرا منفی بودند. نماد سخاش با افزایش تقاضا و جهش قیمتی، صف خرید شد. براساس گزارش بانک مرکزی، در آذرماه سال 1395، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه معاملات ملکی شهر تهران 44.3 میلیون ریال است که نسبت به ماه پیش و ماه مشابه سال قبل به ترتیب به میزان 0.5 و 7.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

اکثر نمادهای گروه غذایی منفی بودند، در این میان نمادهای غچین، غفارس، غشصفها صف خرید و نمادهای غمینو و غگلستا مثبت دنبال شدند. شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان با 9 درصد تعدیل منفی، ‌مبلغ 342 ریال سود برای سال 95 پیش بینی کرد همچنین شرکت قشهد با تعدیل مثبت 49 درصدی نسبت به پیش بینی قبلی مبلغ 483 ریال سود برای امسال پیش بینی کرد.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد