Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/j76Rvk
1395/10/11 - 14:47 تاريخ انتشار: 1273 تعداد بازديد: 36832 كد خبر:
در معاملات اولین روز هفته ثبت شد؛
رونق انواع اوراق بدهی در بورس تهران
در بازار امروز نمادهای پتروشیمی جم، گل گهر، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، مخابرات و کشتیرانی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند و افت 205 واحدی این متغیر را رقم زدند. این در حالی بود که دو نماد ایران خودرو، پتروشیمی پردیس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت.
 

در داد و ستدهای اولین روز کاری هفته سهامداران 870 میلیون برگه سهم و حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بورس تهران دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در نتیجه داد و ستدهای روز شنبه بیش از 870 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی در بازار دست به دست شد که ارزش این مبادلات بیش از یک هزارو 364 میلیارد ریال بود که در 50 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار امروز نمادهای پتروشیمی جم، گل گهر، هلدینگ نفت و گاز پارسیان، مخابرات و کشتیرانی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند و افت 205 واحدی این متغیر را رقم زدند. این در حالی بود که دو نماد ایران خودرو و پتروشیمی پردیس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت.

در پایان معاملات امروز شاخص کل در رقم 79هزار و 486 به کار خود پایان داد. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 146 و 433 واحد افت کردند.

گروه های خودرو، فلزات اساسی و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای قندلرستان، کمک فنر ایندامین، فرآورده های تزریقی ایران، نفت سپاهان، تولیدی مهرام، لوله و ماشین سازی ایران و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو بود.

در مقابل نمادهای شیشه و گاز، توسعه شهری توس گستر، کابل البرز، پارس الکتریک، سپنتا، پارس خزر و آبسال با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

همچنین امروز سرمایه گذاران بورس تهران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک مرابحه سایپا، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و واحدهای صندوق کیان بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در مقابل گروهی دیگر برای خروج از واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، کیان، اوراق صکوک بنا گستر کرانه، اوراق صکوک مرابحه سایپا، سهام سیمان قائن، واحدهای صندوق پاداش سهامداری توسعه و اوراق مشارکت شهرداری مشهد بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صفهای فروش را ثبت کردند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم پارس خودرو با معامله 302 میلیون سهمی بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 103 میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد