Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/7oyRe3
1395/10/12 - 15:56 تاريخ انتشار: 3824 تعداد بازديد: 36858 كد خبر:
گزارش روز؛
افزایش فشار فروش ها بر بیشتر نمادهای بازار
در بازار امروز، یکشنبه 12 دی ماه، نیز در ادامه تداوم توقف نمادها، بازار با افزایش فشار در دیگر نمادهای باز مواجه شد تا جایی که اکثر گروه ها افت قیمتی، صف فروش و یا میل به تشکیل صف فروش را تجربه کردند.

 

در پایان معاملات امروز، 12 دی ماه 1395، شاخص کل متاثر معاملات منفی اکثر گروه ها به ویژه نمادهای اخابر و پارسان با افت حدود 590.82 واحدی به ارتفاع 78 هزار و 895 واحد رسید که در این بین نمادهای پکرمان و حفاری بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کاگزاری آبان، در جریان داد و ستدهای امروز، در گروه خودرویی نماد خریخت با جهش قیمتی صف خرید شد، در همان شروع بازار صف خرید نماد خکمک عرضه و در ادامه متعادل شد؛ این در حالی بود که سایر هم گروهی ها نیز همسو با جو منفی کلی بازار اکثرا معاملاتی منفی را تجربه کردند.

نماد گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران پس از برگزاری مجامع فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیات مدیره و فوق العاده مبنی بر اصلاح اساسنامه متعادل به گردونه دادوستدها بازگشت.

علیرغم جو منفی بازار، گروه حمل و نقل پرتقاضا بود به طوریکه نمادهای حتوکا و حپترو با جهش قیمتی صف خرید شدند و نمادهای توریل، حتاید و حپارسا مثبت اما کم حجم به کار خود پایان دادند.

امروز، گروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری معاملاتی کم فروغ و منفی را سپری کردند. در این میان تنها نمادهای ولیز، اعتلا، وبیمه، وخارزم، وتوسم و سدبیر معاملاتی مثبت داشتند.

مدیرکل امور بین‌الملل بانک مرکزی گفت: تمام شعب بانک‌های ایرانی در خارج از کشور در حال حاضر به سیستم تارگت دو که سیستم بین‌المللی تسویه یورو در اروپا است، متصل شده‌اند؛ ازاین‌رو مسیر تسویه مبادلات تجاری به نفع واردکنندگان و صادرکنندگان ایرانی هموار شده است.

سرمایه گذاری پردیس طی گزارش12 ماهه با افزایش 192درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته مبلغ 216 ریال سود محقق کرد. بانک مرکزی به منظور ترغیب واردکنندگان به گشایش و استفاده از اعتبارات اسنادی و به طور کلی انتقال عملیات پرداخت و تسویه فعالان اقتصادی به سیستم بانکی، تسهیلاتی را برای واردکنندگان با نرخ بازار در نظر گرفته و به بانک‌ها اجازه داده است با دریافت حداقل 10 درصد از مبلغ اعتبار اسنادی به صورت علی الحساب، گشایش اعتبار کنند.

همچنین چنانچه کالا را ظرف مدت شش ماه از تاریخ گواهی ثبت آماری مربوط حمل کنند نه تنها ریسک نوسانات نرخ ارز را نخواهند داشت بلکه با نرخ روز صدور گواهی ثبت آماری و یا نرخ روز معامله اسناد، هر کدام که کمتر باشد، وجه اسناد را با بانک تسویه کنند.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها (بخصوص پتروشیمی ها) شاهد اعمال فشار فروش بودند، به طوری که اکثرا افت قیمتی و صف فروش را تجربه کردند؛ در این میان تنها نمادهای شتوکا، شپمچا، شپاس، شگل و شپارس با معاملاتی مثبت همراه بودند.

فباهنر، کبافق، فپنتا، کمنگنز و کاما نمادهای مثبت و پرتقاضای گروه فلزی و معدنی بودند و سایر هم گروهی ها معاملاتی منفی را تجربه کردند. در پایان معاملات نیز نماد شرکت توسعه معادن روی ایران جهت برگزاری مجمع فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره به جمع نمادهای متوقف بازار پیوست.

به جز نمادهای لبوتان، تکنو، بکام و فجام که متعادل و مثبت بودند؛ سایر نمادهای گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته، اکثرا متعادل و منفی به کار خود پایان دادند در این بین ادامه معاملات منفی اما پرحجم نماد فاذر نماین تر بود.

در گروه های ساختمانی و سیمانی که اکثرا منفی بودند؛ نماد وآذر همچنان صف خرید و نمادهای ثمسکن، ثامان و سکرد مثبت دنبال شدند. همچنین نماد سبزوا پس از ارائه اطلاعات واقعی متعادل مورد بازگشایی قرار گرفت؛ اما با توجه به برگزاری مجمع سالیانه صاحبان سهام روز سه شنبه جاری، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

در گروه غذایی نمادهای غمینو، غسالم و قاسم با صف خرید و نمادهای زگلدشت، غشصفها، غمهرا و غفارس مثبت و مابقی کم حجم و متعادل دنبال شدند.

در گروه آی تی با اعلام مواضع سازمان بورس درباره آخرین وضعیت ایران ارقام و شفاف سازی کامل این شرکت پس از 113 روز توقف، آماده انجام معامله شد؛ اما به دلیل پایان زمان معاملاتی، به فردا موکول شد. نماد آتیه داده پرداز پس از ارائه اطلاعات پیش بینی سال مالی 1395 و انتشار تعدیل مثبت 24 درصدی با رشد حدود 1.6 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و شرکت تجارت الکترونیک پارسیان مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را منتشر کرد.

در گروه کانی های غیر فلزی نماد کگاز پس از افت حدود 35 درصدی روز گذشته و علیرغم جو منفی بازار امروز و گروه مذکور، با معاملاتی مثبت مواجه بود و صف خرید را تجربه کرد؛ این در حالی بود که نماد کتوکا نیز به دلیل خبر افزایش سرمایه با صف خرید همراه شد. شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا پیشنهاد هیات مدیره به مجمع فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه 108 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و به منظور تامین قسمتی از طرح توسعه شرکت در منطقه ویژه اقتصادی هرمزگان را منتشر کرد.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد