Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/D8uhbz
1395/10/15 - 15:18 تاريخ انتشار: 2873 تعداد بازديد: 36946 كد خبر:
بیش از 60 درصد ارزش معاملات فرابورس ایران در اختیار بازار اوراق با درآمد ثابت
بررسی معاملات در مجموع این سه بازار همچنین نشان می‌دهد نمادهای «ذوب»، «خراسان» و «شاوان» به عنوان پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی بودند که نماد شرکت ذوب آهن با رشد قیمت و نماد شرکت‌های پتروشیمی خراسان و پالایش نفت لاوان با افت قیمت به کار خود پایان دادند.
 

در آخرین روز از هفته معاملاتی جاری، ارزش معاملات در بازار سهام فرابورس ایران به بیش از 328 میلیارد ریال رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز چهارشنبه 15 دی ماه سهامداران شاهد دادوستد 169 میلیون ورقه در 14 هزار و 699 دفعه بودند که ارزش معاملات آن به یک‌هزار و 491 میلیارد ریال رسید.

در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه نیز 98 میلیون سهم به ارزش 328 میلیارد و 830 میلیون ریال دست به دست شد که بالاترین حجم معاملات به نماد «غشهداب» که روز جاری در بازار دوم گشایش یافت، اختصاص داشت. در نماد شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان معامله‌گران شاهد خرید و فروش 13 میلیون سهم به ارزش 17 میلیارد ریال بودند. در عین حال نماد «کیمیا» متعلق به شرکت معدنی کیمیای زنجان گستران نیز با بالاترین ارزش معامله به میزان 37 میلیارد ریال روبه‌رو شد.

بررسی معاملات در مجموع این سه بازار همچنین نشان می‌دهد نمادهای «ذوب»، «خراسان» و «شاوان» به عنوان پربیننده‌ترین نمادهای معاملاتی بودند که نماد شرکت ذوب آهن با رشد قیمت و نماد شرکت‌های پتروشیمی خراسان و پالایش نفت لاوان با افت قیمت به کار خود پایان دادند.

امروز همچنین در کنار گشایش نماد «غشهداب» در بازا دوم، شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت سیمان لار سبزوار با نماد «سبزوا»، پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بودیم.

 

معاملات بیش از یک‌هزار میلیارد ریالی بازار اوراق با درآمد ثابت

 

معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس امروز در حالی پیگیری شد که کماکان بیشترین ارزش معاملات به این بازار با سهم 67 درصدی اختصاص داشت. بر این اساس یک میلیون ورقه به ارزش بیش از یک‌هزار و 10 میلیارد ریال اوراق با درآمد ثابت در فرابورس دادوستد شد که بالاترین حجم و ارزش معاملاتی به نماد اسناد خزانه اسلامی مرحله نهم با نقل و انتقال 220 هزار ورقه به ارزش 189 میلیارد ریال اختصاص داشت. در این بازار روز جاری نماد اسناد خزانه اسلامی کوتاه‌مدت مرحله اول با نماد «سخا1» در پایان بازار متوقف شد.

 

آیفکس در ارتفاع 845 واحدی

شاخص کل فرابورس امروز افتی نزدیک به 6 واحد را تجربه کرد تا به این ترتیب آیفکس در ارتفاع 845 واحدی بایستد.

تاثیر منفی از جانب نمادهای پتروشیمی و پالایشی همچون «زاگرس»، «مارون»، «شراز» و «شاوان» که تا سقف بیش از 3 واحد به ثبت رسید در مقابل تاثیر مثبت تا حداکثر یک واحد از جانب نمادهای «هرمز»، «کوثر» و «شپاس» قرار گرفت و افت نزدیک به 6 واحدی آیفکس را رقم زد.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد