Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/GXcfmJ
1395/10/18 - 15:16 تاريخ انتشار: 1689 تعداد بازديد: 36982 كد خبر:
در معاملات روز شنبه ثبت شد؛
تغییر مالکیت 1337 میلیارد ریال دارایی مالی
نمادهای سایپا، ایران خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو و سرمایه گذاری غدیر با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص افت 163 واحدی این متغیر را رقم زدند و باعث شدند تا شاخص کل به عدد 78 هزار و 826 برسد.
 

در معاملات اولین روز کاری هفته شاخص کل بورس با افت 163 واحدی مواجه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز شنبه شاخص کل با افت 163 واحدی به عدد 78 هزار و 826 رسید.

همچنین امروز 989 میلیون برگه سهم و حق تقدم و سایر دارایی های مالی به ارزش یک هزار و 337 میلیارد ریال در 59 هزار نوبت معاملاتی دست به دست شد.

نمادهای سایپا، ایران خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو و سرمایه گذاری غدیر با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص افت 163 واحدی این متغیر را رقم زدند و باعث شدند تا شاخص کل به عدد 78 هزار و 826 برسد.

این در حالی بود که نمادهای فولاد خوزستان و پتروشیمی جم بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

شاخص های بازار اول و دوم هم به ترتیب 72 و 595 واحد نزولی شدند.

گفتنی است امروز گروه های خودرو، شیمیایی و کانه های فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای پیاذر، پارس خزر، تولیدی مهرام، کاشی و سرامیک سینا، سیمان داراب، معدنی دماوند و معادن بافق بود.

در مقابل نمادهای سایپا دیزل، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، پارس سرام، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، قند شیرین خراسان، معادن منگنز ایران و سپنتا با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران امروز برای خرید واحدهای امین یکم، پارند پایدار سپهر، سهام پیاذر، اوراق صکوک مرابحه سایپا،سهام پارس خزر و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

در مقابل اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک بناگستر کرانه، اوراق صکوک مرابحه سایپا، سهام سیمان قائن، اوراق مشارکت ملی نفت ایران و اوراق مشارکت شهرداری شیراز با بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش رو به رو شدند.

در پایان معاملات امروز پیاذر با معامله 97 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات و حق تقدم پارس خودرو با معامله 428 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد