Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/EJK0Gz
1395/12/24 - 15:17 تاريخ انتشار: 2488 تعداد بازديد: 38623 كد خبر:
در آستانه بهار؛
سکه از خواب زمستانی بیدار شد
در سومین روز هفته، سکه یکی از پرنوسان‌ترین روزهای زمستانی را پشت سرگذاشت. روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی ۲۷ هزار تومان رشد را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید.

 

روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی ۲۷ هزار تومان رشد را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید که این رقم بیشترین میزان افزایش از تاریخ ۸ دی ماه ۹۵ بوده و فلز گرانبهای داخلی را به بالاترین قیمت از اواسط سال ۹۲ رسانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، در سومین روز هفته، سکه یکی از پرنوسان‌ترین روزهای زمستانی را پشت سرگذاشت. روز دوشنبه، سکه تمام بهار آزادی ۲۷ هزار تومان رشد را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسید. این بیشترین میزان افزایش از تاریخ ۸ دی ماه ۹۵ بود و فلز گرانبهای داخلی را به بالاترین قیمت از اواسط سال ۹۲ رساند. با این حال، افزایش قیمت سکه در روز دوشنبه ازسوی متغیرهای اونس و دلار حمایت نشد و بیشتر تقاضا بازار نقدی را کنترل می کرد. کارشنان معتقدند در این شرایط رشد ۳ درصدی بهای سکه در بازار نقدی پیش بینی از روند مثبت اونس در بازارهای جهانی و رشد تقاضا طی روزهای پایانی سال است.

 

رشد حجم معاملات آتی سکه

معاملات آتی سکه در بورس کالای ایران، طی روز گذشته به ۱۴ هزار و ۱۴۷ قرارداد و ارزش آن به یک هزار و ۸۹۷ میلیارد ریال رسید که نسبت به روز یکشنبه رشد ۸۳ درصدی را تجربه کرد، چرا که حجم معاملات طی این روز به ۷ هزار و ۷۲۸ قرارداد رسیده بود.

به این ترتیب روز گذشته هر شش سر رسید بازار آتی سکه در بورس کالای ایران با روند مثبت قیمت همراه شد، به طوری که سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۰۸ هزار تومان، افزایش ۱.۲۹ درصدی را تجربه کرد. همچنین قرارداد تحویل اردیبهشت ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان رشد ۰.۴۸ درصدی را به ثبت رساند. این در شرایطی است که سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون و ۲۵۶ هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت مثبت۰.۵۴ درصدی را تجربه کرد. همچنین سررسید شهریور ماه سال آینده نیز با نرخ یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان معامله و با افزایش ۰.۵۴ درصدی رو به رو شد. از سویی سررسید آبان سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۲۸ هزار تومان معامله شد و نسبت به روز یکشنبه رشد ۰.۶۴ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سررسید دی ماه نیز با قیمت یک میلیون ۳۶۶ تومان به ثبت رسید و با افزایش قیمت ۰.۵۱ درصدی رو به رو شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد