Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/NH2jsa
1396/03/23 - 15:02 تاريخ انتشار: 4358 تعداد بازديد: 40477 كد خبر:
گزارش روز؛
خودرویی های در صف خرید
در گروه سرمایه گذاری نمادهای وگستر، وصنا، وبیمه، پردیس، وخارزم، واتی، وساپا و اعتلا مثبت و پرتقاضا و نمادهای وبهمن، ملت، وسبحان و نیکی از عرضه های بیشتر و معاملاتی منفی تر نسبت به هم گروهی ها برخوردار بودند.
 

طی دادوستدهای امروز سطوح حمایتی عامل حرکت روبه بالای بازار بود به طوریکه در گروه خودرویی شروعی مثبت را نظاره گر بودیم تا جایی که نمادهای خاهن، خکار، خچرخش، خمحور و خکمک صف خرید را تجربه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این بین نمادهای ختراک، خشرق و خفنر صف فروش شدند و نماد خودرو پس از ارائه صورت های مالی حسابرسی نشده و نماد خاذین و حق تقدم آن با توجه به لغو آگهی دعوت به مجمع عادی سالیانه متعادل مورد بازگشایی قرار گرفتند.

در گروه حمل و نقل که اکثرا منفی دنبال شدند، نمادهای حپترو و حفارس از تقاضای بالاتری نسبت به هم گروهی ها برخوردار بودند و صف خرید شدند و نماد حتاید با فشار عرضه ها، صف فروش را تجربه کرد. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، روز دوشنبه در حاشیه بازدید از چند پروژه سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجایی افزود: تکمیل و بهره برداری از 11پروژه عمرانی توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی در سال 96 هدف گذاری شده که براساس برنامه زمان بندی شده، 6 پروژه در نیمه نخست و پنج پروژه دیگر در نیمه دوم امسال آماده بهره برداری می شود.

در گروه سرمایه گذاری نمادهای وگستر، وصنا، وبیمه، پردیس، وخارزم، واتی، وساپا و اعتلا مثبت و پرتقاضا و نمادهای وبهمن، ملت، وسبحان و نیکی از عرضه های بیشتر و معاملاتی منفی تر نسبت به هم گروهی ها برخوردار بودند همچنین نماد وتوصا پس از ارائه اطلاعات شفاف سازی در سایت کدال با رشد حدود 2 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. در گروه بانکی معاملاتی همچنان متعادل در جریان بود و نماد حکمت جهت برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام در پایان معاملات متوقف شد. معاون وزیر صنعت از پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید برای ۱۰ هزار واحدتولیدی در روند طرح رونق خبر داد. وی با بیان اینکه این طرح ادامه تسهیلات 16 هزار میلیاردی دولت برای کمک به واحدهای تولیدی متقاضی است، افزود: آخر این هفته سامانه این طرح فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. وی همچنین با بیان اینکه در دور جدید اختصاص تسهیلات در قالب طرح رونق، مشکلات پرداخت تسهیلات مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: براساس هماهنگی ها مقرر شده به واحدهای تولیدی متوسط 3 میلیارد و واحدهای تولیدی کوچک 1 میلیارد تسهیلات پرداخت شود.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها بدون هیجان خاصی و با معاملاتی متعادل با گرایشی منفی سپری شدند در این بین نمادهای شسپا و شپارس همچنان با فشار عرضه ها مواجه بودند و صف فروش را تجربه کردند در آنسو نمادهای شلعاب، شفارس، شپلی، ساینا، شاوان، شتوکا، شرانل، شپاس، فارس، شپترو و پترول با نوسانات مثبتی همراه بودند تا جایی که نمادهای شاوان، شپلی و ساینا صف خرید را تجربه کردند.

در گروه های فلزی و معدنی که اکثرا معاملاتی منفی را تجربه کردند، نماد فباهنر درپی شفاف سازی با افزایش تقاضا در کنار نماد فروس صف خرید شد همچنین در نیمه دوم بازار نماد ذوب با رنج های مثبت فعالین بازار مواجه شد و در نهایت صف خرید شد این در حالی بود که نمادهای فنوال، ارفع و فزرین نیز نوسانات مثبتی را تجربه کردند.

در گروه های ساختمانی و سیمانی که معاملاتی متعادل و مثبت در جریان بود نمادهای سدور، سبزوا، ثعمرا، ثاباد و ثفارس از اقبال بیشتری برخوردار بودند و با جهش قیمتی به صف خرید رسیدند.

در گروه دستگاه‌های برقی صف خرید نمادهای بنیرو و بالبر چشم نوازی می کرد در آنسو و در گروه ماشین آلات و تجهیزات نماد تکشا با صف فروش، نمادهای تکنو، لسرما، تپمپی و تمحرکه منفی و نمادهای لخزر، لابسا، تایرا و تکمبا مثبت دنبال شدند.

در گروه آی تی که دادوستدهای مثبتی در جریان بود، نماد مرقام پس از چند روز اصلاح قیمت با افزایش تقاضا مواجه و صف خرید شد و نماد بنیادی رانفور منفی به کار خود پایان داد. در گروه لاستیک سازی با صف فروش نماد پکرمان، صف خرید نماد پلاسک و معاملات مثبت سایر هم گروهی ها مواجه بودیم در آنسو نماد چکارن در گروه محصولات کاغذی با صف خرید همراه بود، نماد چکاوه منفی و نماد چکاپا با معاملاتی مثبت به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات نماد لبوتان، رکیش جهت برگزاری مجامع عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، شپارس جهت برگزاری جلسه هیات مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و حق تقدم شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف خواهند شد.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد