Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/kmTW39
1396/03/24 - 13:59 تاريخ انتشار: 2712 تعداد بازديد: 40505 كد خبر:
روز گذشته رقم خورد؛
تغییرات اندک قیمت سکه آتی در آستانه نشست فدرال رزرو
حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به رقم ۲۱ هزار و ۸۲۰ قرارداد رسید.

 

ارزش معاملات آتی روز سه شنبه در بورس کالای ایران به رقم ۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، حجم معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران با افزایش به رقم ۲۱ هزار و ۸۲۰ قرارداد رسید.

این در شرایطی است که روز گذشته قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آستانه برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا با تغییر چندانی روبرو نشد، در بازار نقدی و آتی سکه نیز تغییرات قیمتی اندک بود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا روز گذشته به ۱۲۶۶ دلار رسید که نسبت به دوشنبه تغییر محسوسی نداشت. به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در نشست دو روزه خود نرخ بهره را افزایش خواهد داد و متن بیانیه این نشست تاثیر زیادی بر وضعیت نرخ بهره و سیاست های پولی آمریکا تا پایان امسال خواهد داشت.

در حالی که پیش بینی می شود فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش دهد، ارزیابی مقام های بانک مرکزی آمریکا از اوضاع رشد اقتصادی می تواند تاثیر زیادی بر گمانه زنی های مربوط به افزایش احتمالی نرخ بهره تا پایان امسال داشته باشد.

افزایش نرخ بهره معمولا موجب تقویت ارزش دلار شده و این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود. نتایج بررسی و تحقیق فدرال رزرو نیویورک نشان می دهد که انتظارات تورمی در آمریکا طی ماه گذشته کاهش یافته و به پایین ترین سطح از اوایل ۲۰۱۶ میلادی رسیده است.

اما در بازار نقدی سکه، شاهد تغییرات اندک قیمت ها در بازار بودیم، در معاملات آتی سکه روز گذشته در بورس کالای ایران هم از پنج سر رسید، سه سررسید با روندی مثبت روبه رو شده، یک سررسید منفی بود و سررسید دیگر نیز ثابت ماند. به طوری که قرارداد سکه آتی سررسید تیرماه سال ۹۶ با ۰.۱۱ درصد افزایش با رقم یک میلیون و ۲۱۳ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت.

همچنین قرارداد سکه آتی سررسید شهریور ماه با ۰.۱۴ درصد رشد با رقم یک میلیون و ۲۴۴ هزار تومان داد و ستد شد.

در همین حال قراداد آتی سکه سررسید آبان ماه نیز با رقم یک میلیون و هزار ۲۷۷ تومان خریداری شد که نسبت به روز دوشنبه ۰.۰۱ درصد رشد داشته است.

از سوی دیگر قرارداد سکه آتی تحویل دی ماه نیز با ۰.۰۴ درصد کاهش با رقم یک میلیون و ۳۱۲ هزارتومان مورد معامله قرار گرفت. قرارداد سکه آتی تحویل اسفندماه نیز نسبت به روز دوشنبه ثابت ماند و با رقم یک میلیون و ۳۴۶ تومان خریداری شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد