Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/ayu59P
1396/03/26 - 11:32 تاريخ انتشار: 2681 تعداد بازديد: 40511 كد خبر:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد؛
لزوم هماهنگی کامل نهادهای کشاورزی برای موفقیت طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالا
شهباز حسن پوربیگلری گفت: یکی از شاخص های اقتصادی کشورهای توسعه یافته، عرضه انواع کالاها در بورس است و با توجه به اینکه وضعیت کلی و کلان کشور به گونه ای است که شاخص ها روند رو به بهبودی را در پیش گرفته اند. بنابراین باید تلاش کرد تا بخش عمده ای از کالاها در بورس کالا مورد معامله قرار گیرند
 

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اجرای طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالای ایران باعث ارتقاء کیفیت تولید این محصول می شود البته باید توجه کرد به دلیل استراتژیک بودن این محصول تمامی جوانب برای عرضه در بورس کالا مورد توجه قرار بگیرد تا شاهد موفقیت کامل اجرای این طرح ملی باشیم.

شهباز حسن پوربیگلری درگفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، با تاکید بر اینکه عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا به نفع کشاورزان خواهد بود، گفت: عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا گامی مثبت برای ساماندهی بازار اقتصادی این محصولات تلقی می شود.

وی افزود: یکی از شاخص های اقتصادی کشورهای توسعه یافته، عرضه انواع کالاها در بورس است و با توجه به اینکه وضعیت کلی و کلان کشور به گونه ای است که شاخص ها روند رو به بهبودی را در پیش گرفته اند بنابراین باید تلاش کرد تا بخش عمده ای از کالاها در بورس کالا مورد معامله قرار گیرند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طرح قیمت تضمینی گندم در بورس کالای ایران می تواند برای کشاورزان برنامه ریزی به دنبال داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه گندم یک کالای استراتژیک و امنیتی بوده و به طور مستقیم با تضمین امنیت غذایی کشور سروکار دارد و قوت اولیه سفره غذایی مردم را تشکیل می دهد، باید با برنامه ریزی دقیق، همکاری و هماهنگی تمام نهادهای مرتبط، عرضه مناسب و همه جانبه ای را در بورس کالا رقم زد.

وی تاکید کرد: به طور یقین با عرضه گندم در بورس ، می توان امیدوارم بود که کیفیت گندم و راندمان تولید افزایش پیدا می کند؛ به این ترتیب گندم تولید شده در بازاری رقابتی به فروش می رسد و از این طریق کشاورزان به ارتقای کیفیت این محصول تشویق می شوند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: بورس کالا به عنوان بازاری قانونمند، شفاف و پرقدرت اقتصادی می‌تواند به طور مستقیم محصولات کشاورز را با نرخ واقعی و عادلانه به دست مصرف کنندگان برساند، زیرا زمانی که‌ کشاورز بتواند محصولات در مکان مطمئنی همچون بورس کالا به فروش برساند، سیستم‌های دلالی در صنعت کشاورزی حذف می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد