Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/7e5mrp
1396/03/24 - 15:09 تاريخ انتشار: 2662 تعداد بازديد: 40514 كد خبر:
در آخرین روز معاملاتی هفته؛
بورس تهران با رشد دسته جمعی متغیرها به استقبال تعطیلات رفت
نمادهای پارس خودرو، سرمایه گذاری توسعه ملی، پالایش نفت بندرعباس و آسان پرداخت پرشین با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند.
 

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص بورس با رشد به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس با رشدی 38 واحدی به رقم 79 هزار و 465 رسید.

بر اساس این گزارش سهامداران امروز بیش از 801 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش یک هزار و 314 میلیارد ریال در 38 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

گفتنی است امروز همه شاخص های بورسی رشد کردند. شاخص کل 38 واحد بالا رفت و شاخص های بازار اول و دوم به ترتیب 22 و 109 واحد صعودی شدند.

نمادهای پارس خودرو، سرمایه گذاری توسعه ملی، پالایش نفت بندرعباس و آسان پرداخت پرشین با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند.

این در حالی بود که نمادهای کشتیرانی، هلدینگ نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی شازند با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

گفتنی است امروز گروه های خودرو، شیمیایی و سرمایه گذاری ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای کنترل خوردگی تکین کو، مس شهید باهنر، شهد ایران، سرما آفرین، لنت ترمز ایران، آهنگری تراکتورسازی ایران و تولید محور خودرو بود.

در مقابل نمادهای سیمان اردبیل، شیشه و گاز، سرمایه صنعت بیمه، شهد، سرمایه توسعه صنعتی ایران، کاشی الوند و آلومراد با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

همچنین امروز سرمایه گذاران بورس تهران برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق مشارکت کارکنان نفت، سهام نیرو ترانس، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، سهام مس شهید باهنر و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

اما در سوی دیگر بازار گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از واحدهای پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک بناگستر کرانه، سهام سیمان خزر، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، سهام سرمایه گذاری صنعت بیمه، سیمان مازندران و اوراق مشارکت ملی نفت ایران بیشترین عرضه ها و طولانی ترین صف های فروش را ثبت کردند.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاری خوارزمی با معامله بلوکی 274 میلیون سهم به ارزش 228 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد