Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/CHEhKt
1396/05/09 - 14:20 تاريخ انتشار: 2404 تعداد بازديد: 41803 كد خبر:
با پرداخت هزینه های مالی فراوان:
قطر با تمام محدودیت ها، آماده میزبانی جام جهانی است
با این که محدودیت های اعمال شده از سوی این 4 کشور به سومین ماه متوالی رسیده است، قطر اعلام کرده با پرداخت هزینه های بیشتر، نسبت به آنچه پیش بینی می شد، می تواند سر موقع تمامی تعهدات خود را نسبت به تجهیز این کشور برای میزبانی جام جهانی انجام دهد.

منابع مالی فراوان و فرصت 5 ساله ای که قطر تا میزبانی جام جهانی 2022 پیش رو دارد، نگرانی ها را نسبت به محدودیت هایی که عربستان برای قطر اعمال داشته، از بین برده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، پس از این که عربستان و چند کشور عربی دیگر، روابط خود را با قطر محدود کردند، تمامی افکار به سمت چند و چون برگزاری جام جهانی 2022 قطر معطوف شد.

بر اساس این گزارش، کاهش میزان صادرات به قطر در پی قطع روابط چهار کشور عربی موجب شده است که مصالح ساختمانی برای ساخت استادیوم های ورزشی با مشکل مواجه شود .

در این بین، مصالح ساختمانی به کمک قطارها و از مایل ها دورتر و با فاصله زمانی بیشتری به دست قطر می رسد و ممکن است ساخت این استادیوم ها را به تاخیر بیندازد .

اما با این که محدودیت های اعمال شده از سوی این 4 کشور به سومین ماه متوالی رسیده است، قطر اعلام کرده با پرداخت هزینه های بیشتر، نسبت به آنچه پیش بینی می شد، می تواند سر موقع تمامی تعهدات خود را نسبت به تجهیز این کشور برای میزبانی جام جهانی انجام دهد.

به این ترتیب، قطر با وارد کردن فلزات از مالزی به جای عربستان فعالیت ساخت و ساز را از سر گرفته است در حالی که، عمان نیز به عنوان کشوری واسط، مواد اولیه ای که از امارات سفارش داده می شود را به قطر می رساند .

در این بین، چین هم بسیاری از محصولات خود را به قطر عرضه میکند تا بتواند سهمی از بازار به هم ریخته قطر داشته باشد.

حسن آل تداوی، مدیر کمیته جام جهانی قطر در این خصوص اظهار داشت:خوشبختانه به هر مشکلی از بابت آماده سازی زیرساخت های جام جهانی برخورد کردیم ، راه حل هایی برای آن یافت شد. با پیمانکاران به طور دائم در ارتباط هستیم تا بتوانیم مطمئن شویم می توانیم تمامی نیازهای موجود در این زمینه را پاسخگو باشیم.

این کشور هزینه بسیار هنگفتی را متقبل خواهد شد تا از این طریق تمامی جمعیت 2.6 میلیونی قطر و مهمانان این جام جهانی بتوانند لذت کافی را از اتفاق بزرگ ورزشی ببرند .

قبل از این که روابط قطر با کشورهای عربی تیره و تار شود. این میزبان جام جهانی، برای تجهیز کشور خود برای مسابقات 2022 میلادی، 200 بیلیون دلار برای ساخت استادیوم، 35 بیلیون دلار برای ساخت یک شهر جدید برای 200 هزار نفر و تجهیز مترو و راه آهن بودجه تعیین کرده بود. این در حالی است که، بودجه ای را نیز برای تجهیز فرودگاه خود برای رفت و آمد 53 میلیون مسافر در سال پیش بینی کرده بود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد