Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/qWXXgu
1396/05/11 - 13:45 تاريخ انتشار: 3260 تعداد بازديد: 41863 كد خبر:
ترازنامه منفی دردسر ساز شد:
افت شدید قیمت سهام شرکت توشیبا
طبق قوانین بورس ژاپن اگر این شرکت تا ماه مارچ آینده خالص دارایی خود را از منفی به مثبت باز نگرداند از بورس ژاپن اخراج خواهد شد.

قیمت سهام شرکت توشیبا، در پی افزایش میزان دارایی های این شرکت با روند کاهشی همراه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، افزایش میزان دارایی های شرکت توشیبا نسبت به درآمد این شرکت، موجب سقوط سهام توشیبا شد.

بر اساس این گزارش، شرکت توشیبا موفق به اعمال استانداردهای بورس ژاپن نشد در حالی که خالص دارایی این شرکت به دلیل هزینه های گزاف برنامه های اقتصادی و هسته ای آمریکا با کاهش هنگفتی رو به رو شد.

طبق قوانین بورس ژاپن اگر این شرکت تا ماه مارچ آینده خالص دارایی خود را از منفی به مثبت باز نگرداند از بورس ژاپن اخراج خواهد شد.

به نظر می رسد شرکت توشیبا با نبردی سخت برای باقی ماندن در لیست بورس ژاپن مواجه باشد. برخورد با ترازنامه ای کاملا منفی و بازگرداندن این ترازنامه به مثبت، چالشی جدید برای توشیبا محسوب می شود .

بر این اساس، کاهش چشمگیر قیمت سهام توشیبا به دلیل عملکرد نامناسب شرکت شارپ، به عنوان شرکت زیرمجموعه این شرکت، عامل اصلی افت توشیبا بود .

این در حالی است که، در آخرین ساعات معاملاتی قیمت سهام توشیبا با کاهش 2.8 درصدی همراه شد و هر سهم آن 246 ین معامله شد .

در میان سال های 1980 تا 1990 میلادی که حباب اقتصادی در دنیا ایجاد شد، سهام توشیبا یکی از سهام ممتاز در صنایع برتر بود که جز 10 سهم برتر به دلیل ارزش بازار قلمداد می شد .

طبق گفته های ویکی پدیا، سیر صعودی تولیدات مکانیکی و الکتریکی دو شرکت ژاپنی توشیبا و شارپ، در قالب شرکت جدید نیز ادامه یافت.

با این ویژگی که الکترونیک نیز بدان افزوده شد و توشیبا با قدم نهادن در عرصه تولید محصولات مختلف دیجیتالی، الکترونیکی و رایانه‌ای در کنار تولید لوازم خانگی و تجهیزات پزشکی، مدار مجتمع و نیم‌رسانا در فهرست شرکت‌های برتر ژاپنی و جهانی جای گرفت.

هم‌اکنون توشیبا، پس از شرکت‌های اچ پی، دل، ایسر و لنوو، در رتبه پنجم از بزرگترین تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی قرار دارد

این شرکت همچنین پس از شرکت‌های اینتل، سامسونگ الکترونیک و تگزاس اینسترومنتس به‌عنوان چهارمین تولیدکننده نیم‌رسانا در جهان، شناخته می‌شود.

سهام شرکت توشیبا در بازارهای بورس توکیو، بورس لندن، بورس ناگویا و بورس اوساکا معامله می‌شود و جزئی از شاخص نیکی و شاخص تاپیکس محسوب می‌شود.

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد