Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/FX6SMB
1396/05/16 - 14:12 تاريخ انتشار: 1805 تعداد بازديد: 41934 كد خبر:
به منظور اجرای طرح قیمت تضمینی ذرت دانه ی صورت می گیرد؛
فراخوان پذیرش انبار ۵ استان در بورس کالای ایران
بر اساس اعلام معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران، این شرکت در نظر دارد تا انبار ۵ استان را طبق شرایط و مقررات حاکم پذیرش کند.

 

شرکت بورس کالای ایران در نظر دارد جهت اجرای سیاست حمایتی قیمت تضمینی محصول ذرت دانه ای تولید داخلی در سال ۹۶ اقدام به پذیرش انبار در استان های خوزستان، کرمانشاه، فارس، قزوین و کردستان کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از بورس کالا، بر اساس اعلام معاونت توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران، این شرکت در نظر دارد تا انبار ۵ استان را طبق شرایط و مقررات حاکم پذیرش کند.

بنابراین انبار استان های مذکور در صورتی در بورس کالای ایران پذیرش می شوند که دارای شرایطی همچون ظرفیت ۵ هزار تنی، توانایی ارایه تضامین لازم معادل ارزش ریالی ظرفیت انبار و یا وفق شرایط ارایه تضامین شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و دارا بودن زیرساخت ارتباطی شامل خط تلفن و اینترنت باشند.

همچنین ارایه بیمه نامه معتبر معادل ظرفیت انبار برای محصول قابل ذخیره سازی در آن، مجهز بودن به باسکول ۶۰ تنی دیجیتال، دارا بودن پروانه بهره برداری، مجهز بودن به واحد ذرت خشک کنی از دیگر شرایط پذیرش انبار در بورس کالای ایران است.

افزون بر این باید شرایط استاندارد فنی و فیزیکی مدنظر بورس کالای ایران احراز شده و هزینه انبارداری به میزان مندرج در مصوبات بورس کالا به صورت دوبخشی که بخش اول در زمان ورود محصول به انبار بابت توزین و اصالت سنجی محصول و بخش دوم به صورت تن/روز است، اخذ شود.

این در حالی است که مدت پذیرش و همکاری حداقل تا پایان سال ۹۶ بوده و درخواست لغو پذیرش از سوی انباردار و استرداد تضامین قبل از پایان سال امکان پذیر نیست؛ لذا در صورت اتمام فعالیت انبار و تحویل کلیه محصول بدون هر گونه شکایت از جانب خریداران، فعالیت انبار می تواند پایان یابد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد