Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/r51YSZ
1396/05/17 - 12:58 تاريخ انتشار: 2507 تعداد بازديد: 41978 كد خبر:
با عملکرد مناسب گروه خدمات بانکی:
ایتالیا، بهترین بورس در میان اعضای گروه 7 شد
اعتماد سرمایه گذاران اروپایی به بهبود اوضاع اقتصادی در اروپا موجب شد، بازار ایتالیا به یکی از بهترین بازارهای عضو G7 (آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، آمریکا) تبدیل شود.

روند معاملاتی شاخص ها در بازار ایتالیا، این کشور را به بهترین بازار در میان کشورهای عضو G7 تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، اعتماد سرمایه گذاران اروپایی به بهبود اوضاع اقتصادی در اروپا موجب شد، بازار ایتالیا به یکی از بهترین بازارهای عضو G7 (آلمان، فرانسه، ایتالیا، عملکرد نامناسب بانک ها در ایتالیا نگرانی ها را نسبت به به هم ریختگی توازن اقتصادی در اروپا تشدید کرده است. سرمایه گذاران اروپایی نسبت به ارز رایج این کشور، یورو، ابراز نارضایتی کرده اند و بیشتر تمایل به تغییر واحد پولی خود را دارند.

بر این اساس، شاخص فوتسی MIB در ایتالیا، با رشد 14 درصدی در سال جاری همراه شد در حالی که در همین بازه زمانی شاخص اس اند پی در آمریکا با رشد 11 درصدی همراه بوده است.

مایک بل، تحلیلگر ارشد مدیریت دارایی جی پی مورگان در این خصوص اظهار داشت: بیشترین تاثیر را در رشد شاخص ها در بازار ایتالیا عملکرد مثبت شرکت های مالی داشت . علیرغم سه بانک که در سال های گذشته برای ادامه حیات خود از دولت این کشور کمک گرفتند ، سهام بقیه بانک ها در این کشور با میانگین رشد 30 درصدی قیمت همراه شدند.

این در حالی است که، کانادا به عنوان یکی از اعضای گروه G7 که در ابتدای سال با عملکرد بسیار مناسب بازار سهام خود همراه بود، حتی با وجود اقتصاد با ثبات خود نتوانست روند صعودی بازار سهام خود را ادامه دهد و در یک سال گذشته، به منفی ترین بازار گروه G7 تبدیل شد.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد