Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/Pn8uTq
1396/05/21 - 10:28 تاريخ انتشار: 2074 تعداد بازديد: 42045 كد خبر:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:
اثرگذاری بازار سرمایه در ارتقای ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان
پورابراهیمی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون اقتصادی، تمام قد برای ارتقا و توانمندی شرکت های دانش بنیان در حوزه بازار سرمایه عمل خواهند کرد، خاطرنشان کرد: با توجه به نوپا بودن فعالیت این قبیل شرکت ها در اقتصاد قطعا سود آوری و تقویت فعالیت آنها امری زمان بر بوده و نمی توان انتظار داشت فعالیت این شرکت ها ظرف 6 ماه تا یکسال با اتفاقات بزرگ روبرو شود اما قطعا آینده مطلوبی در انتظار آنها خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، بهره‌گیری از صندوق‌های جسورانه در جهت تجاری‌سازی شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان را از مهمترین اهداف این صندوق‌ها به منظور رشد شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: افزایش ظرفیت اقتصاد دانش‌بنیان از محورهای اصلی در برنامه ششم توسعه است و بازار سرمایه در این زمینه بسیار اثرگذار بوده و هست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، محمدرضا پورابراهیمی در خصوص نقش صندوق‌های جسورانه در توسعه و رشد شرکت‌های دانش بنیان گفت: در زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان اقدامات خوبی در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بازار سرمایه انجام شده و تمام این موارد مقدمه ای برای انجام کارهای بزرگتر در اقتصاد کشور است.

به گفته وی امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا فعالیت شرکت های دانش بنیان در حال توسعه و گسترش است و خوشبختانه این روند در سالهای اخیر در ایران نیز آغاز شده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه بخشی از ظرفیت اقتصادی کشور در حوزه دانش بنیان نمایان شده و این حرکت نشان از جهش و خیزقابل توجه در حوزه علم و دانش در کشور دارد تصریح کرد: اگر کشوری ظرفیت و پتانسیل علمی لازم را نداشته باشد نمی تواند در این حوزه حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی تصریح کرد: ارتقای حداکثری ظرفیت شرکت های دانش بنیان یکی از مقوله های پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه است و تداوم فعالیت این شرکت ها علاوه بر دانش نیازمند سرمایه گذاری و تجاری سازی و حمایت است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فعالیت صندوق های جسورانه در جهت تجاری سازی فعالیت این قبیل شرکتها گفت: افزایش ظرفیت اقتصاد دانش بنیان از محورهای اصلی در برنامه ششم توسعه است و بازار سرمایه در این زمینه بسیار اثرگذار بوده و هست.

وی با بیان اینکه مجلس و کمیسیون اقتصادی، تمام قد برای ارتقا و توانمندی شرکت های دانش بنیان در حوزه بازار سرمایه عمل خواهند کرد، خاطرنشان کرد: با توجه به نوپا بودن فعالیت این قبیل شرکت ها در اقتصاد قطعا سود آوری و تقویت فعالیت آنها امری زمان بر بوده و نمی توان انتظار داشت فعالیت این شرکت ها ظرف 6 ماه تا یکسال با اتفاقات بزرگ روبرو شود اما قطعا آینده مطلوبی در انتظار آنها خواهد بود.

گفتنی است سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) یک مدل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های کوچک با ظرفیت رشد بلندمدت است؛ و در همین راستا تامین سرمایه آرمان با هدف جذب منابع مالی و به منظور سرمایه گذاری در طرح های مخاطره پذیر در هفته دوم شهریور اقدام به پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه توسعه فناوری آرمانی با هدف جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نو پا با فناوری بالا ودارای ظرفیت رشد سریع خواهد کرد و هدف آن کسب بیشترین بازده اقتصادی دربرابر پذیرش ریسک بالا است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد